یکی از نرم‌افزارهای رایانه‌ای در سیستم عامل ویندوز، که از همان اول بروی رایانه شما نصب است، Media Player می‌باشد. با استفاده از این نرم افزار می‌توانید بیشتر فرمت‌های تصویری و صوتی را ببینید و گوش دهید. کارهای زیادی را می‌توان با این Media Player انجام داد و تنظیمات خاصی را هم بروی آن اعمال نموده تا هر چه بیشتر با نیازهای ما هماهنگ باشد و به اصطلاح آن را سفارشی کنیم. اما گاهی اوقات ممکن است که این تنظیمات را اشتباه انجام داده و خواسته باشیم همه چیز را به حالت اولیه برگردانیم. اینجاست که راه حلی که در این مقاله به شما معرفی می‌کنم به درد شما خواهد خورد: برگرداندن تنظیمات Media Player ویندوز به حالت اولیه


برای برگرداندن تنظیمات این نرم افزار پخش کننده صوت و تصویر، باید برنامه Media Player ویندوز را باز کنید و سپس کلید Alt صفحه کلید را بفشارید. پس از آن برای شما یک فهرست باز می‌گردد که باید دستور Tools و سپس Advanced را انتخاب کنید و از زیر فهرستی که برایتان باز می‌شود دستور Restore media library… را انتخاب کنید. با این کار تمامی کتابخانه‌های مدیا پلیر به حالت اولیه بر می‌گردند.

اگر دستور دوم، یعنی Restore deleted library items را انتخاب کنید، از کتابخانه این نرم افزار، آنهایی را که حذف کرده‌اید دوباره برگردانده می‌شوند.