برگردانی تنظیمات Windows Explorer به حالت اولیه

برنامه‌ای که با استفاده از آن اقدام به گشتن پرونده‌ها و پوشه‌های مختلف در ویندور می‌کنید، Windows Explorer را اکشاف‌گر ویندوز نام دارد. این برنامه همان پنجره‌های My Computer و یا My Document می‌باشد که فایل‌های مختلف را از روی رایانه می‌یابید. اما برای این بخش از رایانه هم تنظیمات خاص و سفارشی کننده‌ای هم وجود دارد که می‌توان آنها را انجام داد. ولی اگر این تنظیمات را به اشتباه انجام دادید و تمام قسمت‌های این پنجره به هم ریخت، چه؟ اینجاست که می‌توان با یک دکمه تمام تنظیمات را به حالت پیش فرض یا اولیه تغییر داد. در این نوشته به برگردانی تنظیمات Windows Explorer به حالت اولیه اشاره می‌کنیم.


برای برگرداندن تنظیمات پنجره اکتشاف‌گر ویندوز، کافی است که پنجره تنظیمات Folder Options را باز کنید. برای این کار پنجره My Computer را باز کرده و سپس بروی دکمه Organize کلیک کنید و Folder and search options را انتخاب کنید. البته این مسیر مخصوص ویندوز 7 و ویستا است و اگر ویندوز شما XP می‌باشد، باید از فهرست بالایی پنجره Tools را انتخاب کنید و سپس گزینه Folder Options را انتخاب کنید.

پس از اینکه پنجره Folder Options برایتان باز شد، حال باید به سربرگی که می‌خواهید تنظیمات همان بخش را به حالت اولیه برگردانید، بروید و بروی دکمه Restore Defaults کلیک کنید. این دکمه در پایین تمامی سربرگ‌ها است. اگر می‌خواهید تنظیمات تمامی بخش‌های پنجره Windows Explorer را به حالت اولیه برگردانید، باید بروی این دکمه در تمامی سربرگ‌ها کلیک کنید.

برگردانی تنظیمات Windows Explorer به حالت اولیه