بازگردانی تنظیمات اولیه فایرفاکس

یکی از قابلیت‌هایی که از نسخه 13 فایرفاکس به بعد به این مرورگر محبوب وب اضافه شده است، امکان بازگردانی تنظیمات اولیه فایرفاکس وجود دارد. زمانی که شما فایرفاکس را نصب می‌کنید، هیچ همه تنظیمات پیش فرض بروی آن اعمال شده است. پس از اینکه مدتی از زمان نصب گذشت، این تنظیمات را تغییر داده و امکان دارد که حتی مشکلاتی را ناخواسته برای مرورگر خود درست کرده باشید. به همین دلیل باید بدانید که امکان دارد با برگرداندن تنظیمات به حالت اولیه، امکان رفع ایراد وجود دارد. البته اگر این ایراد از نصب افزونه های غیر استاندارد بوجود آمده باشد، شما حتماً باید آن افزونه را حذف کنید، هر چند این کار تمامی افزونه ها را برای شما حذف می‌کند. البته اطلاعاتی مانند تاریخچه و حافظه میانجی و رمزهای عبور شما پاک نمی‌شوند. حتی اگر کلاً فایرفاکس را از روی رایانه خود حذف نمایید.


 

اولاً باید اشاره کرد که هر کاری که خواسته باشید بروی نرم‌افزارهای رایانه خود انجام دهید، باید اطلاعات کافی در آن مورد کسب کنید. اما اگر هم ناخواسته تغییری را ایجاد کردید که حال با مشکل مواجه شدید، بهتر است از قابلیت برگرداندن به تنظیمات اولیه استفاده کنید. بیشتر نرم‌افزارها و حتی سخت افزارهایی که شما می‌خرید، این امکان را برای شما محیا کرده‌اند.

 

بازگردانی تنظیمات اولیه فایرفاکس

پس از این که تنظیمات را به حالت اولیه برگرداندید، تمامی افزونه‌ها و قالب‌های شما حذف می‌شوند. 
و اما به سراغ مراحل کار می‌رویم که به صورت فهرست‌وار در پایین ذکر شده است:

1- در اولین کار، بروی دکمه Firefox در بالای نرم افزار کلیک کنید. 
2- بروی پیکان روبروی گزینه Help کلیک کنید. 
3- گزینه Troubleshooting Information کلیک کنید. 
4- در صفحه ای که برایتان باز می شود، بروی دکمه Reset Firefox از بالای صفحه کلیک کنید. 
5- یک پنجره تایید باز می شود که باز باید بروی Reset firefox کلیک کنید. کلیک شما بروی این دکمه، به منزله حتمی شدن برگرداندن تنظیمات به حالت اولیه است.

فایرفاکس به صورت خودکار بسته خواهد شد و عملیات بازگردانی شروع می‌گردد. پس از چند لحظه یک پنجره برایتان باز می‌شود که یا کلیک روی دکمه Finish کل عملیات تمام می‌شود.

حال که کار بازگردانی تنظیمات اولیه فایرفاکس تمام شد، می‌توانید مجدداً افزونه‌ها و قالب‌های مد نظر خود را نصب کنید. دقت کنید که اگر مشکلی که قبل از این برایتان پیش آمده بود، بابت وجود یک افزونه بوده، با نصب دوباره همان افزونه ممکن است مشکل شما دوباره ظاهر شود.

برداشتی از SAM88