lock-windows-taskbar

تا به حال رایانه‌هایی که با ویندوز کار می‌کنند را دیده‌اید که معمولاً نوار وظیفۀ آنها در قسمت پایین گنجانده شده است. ولی ما در این نوشته به شما نشان خواهیم داد که چطور مکان آن را تغییر داده و به موقعیت های دل‌بخواه تغییر دهید. این امر جزء ترفندهایی است که شما می‌توانید برای زیباسازی فضای رایانه از آن استفاده کنید. پس با تغییر مکان نوار وظیفه در ویندوز 7 با ما همراه باشید.


فهرست شروع در نوار وظیفه ویندوز مستقر شده است. اگر چه شما نمی‌توانید دکمه Start ویندوز را از نوار وظیفه حذف کنید، ولی می‌توانید جایگاه نوار وظیفه را همراه با منوی شروع با هم تغییر دهید. البته در ویندوز 8 این دکمه (Start Botton) به طور کلی حذف شده است.

برای تغییر مکان نوار وظیفه به ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. در یک فضای خالی بروی نوار وظیفه راست کلیک کنید. یک فهرست برای شما باز می‌شود. اگر تیک دستور Lock the taskbar خورده بود با کلیک کردن بروی آن تیک آن را بردارید تا نوار وظیفه از حالت قفل شده خارج شود.
  2. پس از این که قفل نوار وظیفه را برداشتید، حال کافی است که در ناحیه‌ای از نوار وظیفه که خالی است کلیک کرده و با نگه داشتن کلید موس آن را به هر طرف که خواستید بکشید تا نوار وظیفه بدانجا منتقل شود. پس از این که نوار به محل مورد نظر منتقل شده کلید موس را رها کنید.

نوار وظیفه معمولاً در چهار گوشه صفحه میز کار می‌تواند مستقر شود. یعنی یا راست، چپ، پایین یا بالا می‌توانید آن را قرار دهید.

lock-windows-taskbar

پس از تغییر مکان نوار وظیفه فراموش نکنید که مانند مرحله شماره یک عمل کرده و نوار را قفل کنید. این کار برای شما از تغییر ناگهانی و ناخواسته نوار جلوگیری می‌کند.