فیلم های رایگان آموزش کامپیوتر به زبان فارسی جمال

همین الان تماشا کنید...

فیلم های آموزش کامپیوتر | کانال تلگرامحذف فایل ها و برنامه های اخیراً اجرا شده از فهرست شروع ویندوز

properties-start-menu

برنامه‌ها و فایل‌هایی که اخیراً آنها را باز کرده‌اید را می‌توانید میانبر آن را در فهرست شروع ویندوز بیابید. حال شاید از خود بپرسید این موارد را چطور می‌توان حذف کرد؟ زمانی که آنها را پاک می‌کنید، خود فایل یا برنامه از روی حافظه رایانه شما پاک نمی‌شود بلکه همان میانبری که ساخته شده است حذف می‌شود.


برای حذف فایل‌ها و برنامه‌ای که اخیراً اجرا شده از فهرست شروع ویندوز می‌توانید به طریق زیر عمل کنید:

  1. فهرست شروع را باز کرده و بروی یک قسمت خالی از سمت راست که در شکل زیر هم می‌توانید ببینید راست کلیک کنید و Properties را برگزینید. با این کار پنجره تنظیمات نوار وظیفه ویندوز، و فهرست شروع ویندوز برای شما باز می‌شود. کلاً تمامی تنظیمات مربوط به این دو  قسمت از همین پنجره برای شما در دسترس است.
  2. سپس از سربرگ Start Menu این پنجره، از بخش Privacy تیک مربوط به دستور Store and display recently opened programs in the start menu را بردارید. این کار باعث می‌شود که دیگر برنامه‌های اخیراً باز شده به نمایش در نیایند. همین کار را هم برای دستور زیری آن انجام دهید، که باعث می‌شود فایل‌های اخیراً باز شده به نمایش درآیند.

برای سفارشی کردن تنظیمات مربوط به قسمت‌های مختلف سیستم عامل ویندوز شما می‌توانید آموزش‌های زیادی را بیابید که در این وبلاگ، به این موضوعات به طور مفصل اشاره خواهد شد و این یکی از ویژگی‌های سفارشی سازی امکانات در ویندوز است.

properties-start-menu


نظرات ()
آخرین نوشته ها

گروه آموزشی جمال در صدد این است که روزانه فیلم های با کیفیتی را تولید کند!

جمال نام طرحی است که در آن اقدام به تولید و انتشار ویدیوهای آموزش رایانه به زبان فارسی و رایگان می شود. در این طرح سعی می شود روزانه چندین ویدیو با کیفیت مطلوب تولید شده و در شبکه های اجتماعی مختلف همچنین در سایت کاربر رایانه به نشانی ComputerUser.ir با لینک مستقیم منتشر گردند. برای اطلاعات بیشتر به JamalTV.com مراجعه نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است!