نشانی های کوتاه شده با tkit.tkاینترنت پر از نشانی هایی است که به صفحات و سایت ها و پرونده های گوناگونی ختم می شود. در این بین هر کدام با وجه تمایزی که دارند، ما را در تشخیص آن ها از یکدیگر یاری می دهند. ولی آیا تا به حال فکر کرده اید که با جای این که یک نشانی بلند از یک صفحه اینترنتی داشته باشید، میتوانید آن با به یک آدرس کوتاه تبدیل کنید؟ در این نوشته طریقه داشتن نشانی های کوتاه با tkit.tk را یاد خواهید گرفت.


دامنه ها با پسوندهای گوناگونی ثبت می شوند. مثلاً حتماً به این موضوع رسیده اید که تمامی سایت های ایرانی دارای پسوند ir. هستند، و یا بیشتر شرکت های تجاری از دامنه ای با پسوند com. استفاده می‌کنند. برای داشتن یک چنین نشانی ای که به آن دامنه گفته می شود، باید یک مبلغی را به صورت سالیانه پرداخت کنید. ولی سایتی وجود دارد که به شما دامنه رایگان با پسوند tk. ارائه می دهد. یعنی می توانید یک دامنه با این پسوند به صورت رایگان داشته باشید.

از طرف دیگر زمانی فرا میرسد که می خواهید از یک آدرس اینترنتی در مکانی استفاده کنید. مثلاً در توییت ها، وبلاگ ها، انجمن ها و … نشانی ای را مکررا می خواهید وارد کنید. یا میخواهید کاربر مورد نظر از محتوای پیوند با بردن موس بروی آن مطلع نشود. اینجاست که سرویس های کوتاه کننده نشانی به شما خدمت باارزشی را می کنند.

سایت tkit.tk یکی از این سرویس هاست که آدرس مورد نظر را به صورت یک نشانی منحصر به فرد و سطح بالا به شما تحویل می‌دهد. و با نرم افزاری که بدین منظور بروی رایانه شما نصب می کند، کار شما را در تبدیل نشانی های مختلف به نشانی کوتاه بسیار ساده می کند.

کاری که باید انجام دهید، این است که به نشانی این سایت سری بزنید و در صفحه مورد نظری که در مرورگر شما باز می شود، بروی دکمه Download TK-it! – Free کلیک نمایید. مستقیماً از همین جا هم می توانید این نرم افزار را بارگیری کنید. پس از این که یک نسخه از این برنامه را بروی رایانه خودتان دانلود کردید، حال بروی آن دوبار کلیک کنید، تا عمل نصب صورت گیرد.

تبدیل نشانی های بلند به آدرس های کوتاه با tkti.tk

پس از نصب از این به بعد به صورت مستقیم داخل مرورگر می توانید اقدام به استفاده از این نرم افزار کنید. بدین صورت که یا بروی پیوندهای صفحات مختلف راست کلیک کرده و گزینه Rename this link را انتخاب نمایید و یا از دکمه بالا موجود در نوار ابزار مرورگر پنجره این برنامه را باز نمایید و نشانی مورد نظر را برای دریافت نشانی کوتاه شده وارد کنید.

نشانی های کوتاه با tkit.tk

این برنامه با تمامی نسخه های مرورگرهای Internet Explorer و Firefox سازگار است. در ضمن نشانی هدفی که برای یک آدرس باید انتخاب شود را خودتان می توانید انتخاب کنید و این به زیبایی نام نهایی شما کمک بسیاری می کند.