فیلم های رایگان آموزش کامپیوتر به زبان فارسی جمال

همین الان تماشا کنید...

فیلم های آموزش کامپیوتر | کانال تلگرامسیستم عامل مک Apple Mac OS X چیست؟

سیستم عامل مک Apple Mac OS X

سیستم عامل مک (MAC) یکی از رشته سیستم عامل‌های ساخت شرکت اپل (Apple Inc) است. این سیستم عامل فقط با رایانه‌های ساخته شده بوسیله خود شرکت اپل سازگار است و بروی آنها نصب است. جدیدترین نسخۀ این سیستم‌عامل Mac OS X یا همان نسخه 10 آن است. که باز نسخه‌ای با نام Loin جدیدترین آن است که در سال 2011 منتشر شده است. نسخه‌هایی از سیستم عامل مک وجود دارند که برای نصب بروی رایانه‌های سرویس دهنده یا سرور ساخته شده‌اند که به نام Mac OS X Server شناخته می‌شود.


برطبق آمارهای ارائه شده حدود 6.3 درصد از بازار سیستم‌های عامل را در ژانویه 2011، مک - Mac به خود اختصاص داده است و 90 درصد بازار که سهم قابل توجهی از بازار سیستم‌عامل‌ها را تشکیل می‌دهد، سیستم‌عامل‌های شرکت مایکروسافت یعنی ویندوز در اختیار دارند. پس در این بین مک سهم اندکی از بازار را در اختیار دارد، ولی برای خود به دلیل سبک خاصی که دارد کاربرانی را به سمت خود جذب کرده است. یکی از دلایل برای درصد پایین Mac در مقابل Microsoft شاید قیمت بالای آن نسبت به دیگر سیستم عامل ها باشد. با این حال برخی افراد ظاهر و حس Mac OS X را ترجیح می‌دهند.

سیستم عامل مک Apple Mac OS X


نظرات ()
آخرین نوشته ها

گروه آموزشی جمال در صدد این است که روزانه فیلم های با کیفیتی را تولید کند!

جمال نام طرحی است که در آن اقدام به تولید و انتشار ویدیوهای آموزش رایانه به زبان فارسی و رایگان می شود. در این طرح سعی می شود روزانه چندین ویدیو با کیفیت مطلوب تولید شده و در شبکه های اجتماعی مختلف همچنین در سایت کاربر رایانه به نشانی ComputerUser.ir با لینک مستقیم منتشر گردند. برای اطلاعات بیشتر به JamalTV.com مراجعه نمایید.

لینک دوستان

تمامی حقوق محفوظ است!