فیلم های رایگان آموزش کامپیوتر به زبان فارسی جمال

همین الان تماشا کنید...

فیلم های آموزش کامپیوتر | کانال تلگرامکیس رایانه چیست؟

کیس رایانه چیست

کیس رایانه (Case) همان جعبه فلزی یا پلاستیکی است که اجزاء اساسی رایانه در آن گردآوری شده است. این اجزاء همان‌هایی است که به آن سخت‌افزار می‌گفتیم. یعنی این سخت افزارها باید به صورت یک واحد در آیند، که به این واحد کیس یا صندوق رایانه می‌گویند.


کیس‌های رایانه در ابعاد و شکل‌های گوناگونی وجود دارند. کیس‌های رایانه‌های رومیزی رایج معمولاًدر قسمت زیر یا کنار میز به صورت ایستاده قرار می‌گیرند، البته این بدان معنا نیست که فقط همین یک نوع کیس در بازار موجود باشد. انواع و اقسام گوناگونی از کیس ها را ما در بازار شاهد هستیم که از نظر ویژگی‌ها و اندازه آنها با هم متفاوت و هر کدام در شرایط خاصی مورد استفاده دارند.

معمولاً رایانه‌هایی که خریداری می‌شود شامل کیس جدا و ایستاده هستند. اما در بازار امروزی تعدادی از رایانه ‌ها وجود دارند که تمامی سخت افزارها و اجزاء درون کیس، در پشت صفحه نمایش جمع شده است. و به اصطلاح به آنها رایانه‌های مجتمع گفته می‌شود. در این نوع از رایانه دیگر شما جزئی بنام کیس نمی‌بینید. چرا که با صفحه نمایش یکی شده است. پس شما در اینجا یک صفحه نمایش، یک صفحه کلید و موس می‌بینید که به رایانه‌های مجتمع خوانده می‌شوند.

کیس رایانه چیست


نظرات ()
آخرین نوشته ها

گروه آموزشی جمال در صدد این است که روزانه فیلم های با کیفیتی را تولید کند!

جمال نام طرحی است که در آن اقدام به تولید و انتشار ویدیوهای آموزش رایانه به زبان فارسی و رایگان می شود. در این طرح سعی می شود روزانه چندین ویدیو با کیفیت مطلوب تولید شده و در شبکه های اجتماعی مختلف همچنین در سایت کاربر رایانه به نشانی ComputerUser.ir با لینک مستقیم منتشر گردند. برای اطلاعات بیشتر به JamalTV.com مراجعه نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است!