فیلم های رایگان آموزش کامپیوتر به زبان فارسی جمال

همین الان تماشا کنید...

فیلم های آموزش کامپیوتر | کانال تلگرامSubnet چیست؟

تعریف: یک subnet یک گروه منطقی از وسایلی است که به صورت شبکه به همدیگر متصل شده اند. گره‌ها در یک subnet تمایل دارند که بروی یک شبکۀ محلی (LAN) در مجاورت فیزیکی با هم باشند.


طراحان شبکه، subnet ها را به عنوان یک راه برای قطعه بندی شبکه‌ها به قطعات منظقی برای راحت کردن مدیریت آنها بکار می‌گیرند. زمانی که subnet ها به درستی پیاده شوند، هم عملکرد و هم امنیت شبکه ها می‌تواند بهبود یابد.

در شبکه سازی پروتکل اینترنت(IP)، وسایلی که بروی یک subnet هستند، محدوده ای از شماره IP های پیوسته را به اشتراک می‌گذارند. یک پوشش یا Mask (که به عنوان subnet mask یا پوشش شبکه هم شناخته می‌شود)، مرزهای یک IP subnet را تعیین می‌کند. ارتباطات بین پوشش شبکه (subnet mask) و محدوده‌های  IP address، از فرمول های وابسته به علم ریاضی تعیین شده، پیروی می‌کند. متخصصین فناوری اطلاعات از محاسبه کننده های subnet برای نگاشت بین پوشش ها و نشانی ها استفاده می‌کنند.

منبع : compnetworking.about.com


نظرات ()
آخرین نوشته ها

گروه آموزشی جمال در صدد این است که روزانه فیلم های با کیفیتی را تولید کند!

جمال نام طرحی است که در آن اقدام به تولید و انتشار ویدیوهای آموزش رایانه به زبان فارسی و رایگان می شود. در این طرح سعی می شود روزانه چندین ویدیو با کیفیت مطلوب تولید شده و در شبکه های اجتماعی مختلف همچنین در سایت کاربر رایانه به نشانی ComputerUser.ir با لینک مستقیم منتشر گردند. برای اطلاعات بیشتر به JamalTV.com مراجعه نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است!