ابزار جست و جو در منوی Start ویندوز 7

پس از آمدن ویندوز ویستا یک ویژگی جدید هم کنار آن خودی نشان داد و آن هم جستجوی سریع برنامه یا پرونده از طریق منوی شروع ویندوز بود. از آنجایی که با پیشرفت سخت افزاری در مورد افزایش حجم حافظه های سخت و به طبع آن فزونی فایل‌های ذخیره شده بروی آن، جستجوی موردی در میان این همه مورد کار سختی بود، این قابلیت برای پیدا کردن یک سوزن در انبار کاه به ویندوز ویستا و 7 افزوده شد.


start menu شامل جعبه جست و جویی است که می‌توان برای پیدا کردن فایلها، پوشه‌ها، برنامه‌ها، پیام‌های الکترونیکی ذخیره شده بروی رایانه از آن استفاده کرد. زمانی که شما شروع به نوشته یک متن در این جعبه جست و جو می کنید، جست و جو به طور خودکار شروع می‌شود، و نتایج جست و جو به صورت موقتی قسمت بالای جعبه جست و جو را پر می‌کند.

ابزار جست و جو در منوی Start ویندوز 7

نتایج جستجو هم به گروه‌هایی بسته به اینکه نوع آن نتیجه چیست و در کجای رایانه ذخیره شده است دسته بندی می‌شوند. برای مثال شما ممکن است نتایج را با دسته بندی بوسیله برنامه‌ها، وظایف عملکردی، کتابخانه و فایل‌ها مشاهده کنید. نتایج والای جستجو برای هر گروه در زیر یک گروه دیگر به نمایش در می‌آید. شما می‌توانید بروی یک نتیجه منحصر به فرد کلیک کنید تا آن فایل باز شده یا برنامه مورد نظر اجرا شود. حتی می‌توانید بروی دسته یک گروه خاص کلیک کنید تا نتایج مربوطه به آن گروه در یک پنجره جداگانه برای شما باز شود.

در کل اگر می‌خواهید در پیدا کردن فایل‌ها و برنامه‌هایتان سرعت عمل داشته باشید و یک برنامه یا فایل را سریعتر از آنچه که فکر می‌کنید پیدا کنید بهتر است از جعبه جست و جوی منوی استارت ویندوز استفاده کنید.