ابعاد متعارف بنر تبلیغاتی

125*125
120*60
120*600
60*468

چیزی که در صفحات هر وبلاگ و سایتی شاید بتوان دید، تبلیغاتی است که به صورت تصویری عرضه می‌شوند و صاحب آن پایگاه از این طریق می‌تواند محصولی را بفروشد و یا کسب درآمد کند. البته باید بازدیدش آنقدر بالا باشد که قرار دادن تبلیغات تصویری یا بنری برایش سودمند باشد و بتواند محصول یا خدماتی را به بازدیدکنندگان وبلاگش بفروشد. اینکه قرار دادن تبلیغات تصویری در وبلاگ دارای اصول و قواعد خاص خود است، شکی نیست، ولی یکی از مهمترین این قواعد اندازه تبلیغات بنری استاندارد است که باید حتماً مد نظر قرار گیرد. اگر ابعادی که شما برای تبلیغ خود استفاده می‌کنید استاندارد یا متعارف نباشد، تبلیغ شما نمی‌تواند زیاد کارا باشد. پس سعی کنید از این اندازه‌های متعارف تبعیت کنید و بنرهایی که می‌سازید در این اندازه‌ها جای گیرد.


همانطور که در تصویر زیر شاهد آن هستید، شما اندازه های استانداردی را می‌بینیم که هر کدام را می‌تواند در جای مخصوص خود قرار داد. شما هم باید ببینید که در کجای وبلاگ می‌توانید تبلیغ تصویری قرار دهید و سپس اقدام به انتخاب یک اندازه استاندارد از تصویر زیر کنید.

اندازه های 125×125 و یا 60×120 بیشتر برای نوار کناری وبلاگ شما کاربرد دارند. ولی شاید خواسته باشید از اندازه 600×120 هم استفاده کنید که بسیار دراز و کشیده از طرف عمودی است. یا اگر می‌خواهید یک تبلیغ در بالا یا پایین خود نوشته قرار دهید، استفاده از اندازۀ استاندارد 468×60 به نظر می‌آید که بهترین گزینه باشید. ولی این مورد هم بستگی به عرض قسمت اصلی صفحات سایت یا وبلاگ شما دارد که باید متناسب با آن انتخاب شود.

اندازه تبلیغات بنری استاندارد

پس از این که اندازه مورد نظر خود را انتخاب کردید، حال وقت آن است که یا یک تبلیغ به همان اندازه پیدا کنید و یا سفارش بگیریم، و یا خود دست بکار شده و با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ اقدام به ساخت یک بنر شیک و تمیز کنیم که متعارف بودن اندازۀ آن، کمک بیشتری به شکیل بودن آن می‌کند.