ذخیره کردن تمام عکس های صفحه وب در کروم و فایرفاکس

برخی اوقات شما نیاز دارید که عکس‌های یک صفحه وب را ذخیره کنید که در جایی از آن استفاده کنید. ولی در همین ابتدای کار باید گفت که همیشه حق نشر آن مطلب یا عکس یا هر موضوع دیگر را حفظ کنید و از آن تخطی نکنید. در اینجا کاری که شاید به فکرمان برسد و از همه راه ها هم ساده‌تر است استفاده از دستور Save image as… خود مرورگر است که عکس های شما را تکی تکی ذخیره می‌کند. که معمولا در تمامی مروگر ها یکسان است. ولی این کار کمی مشکل است و اگر خواسته باشید تمام عکس‌های یک صفحه را ذخیره کنید کاری طاقت فرسا را پیش رو دارید.


اما در اینجا ما به شما یک راه ساده تر را پیشنهاد می‌کنیم که کار شما را تا حد زیادی آسان می کند. این شیوه بدون هیچ افزونه ای برای مروگر فایرفاکس یا کروم، تمامی عکس‌های را یکجا برایتان بروی رایانه شما ذخیره می کند. فقط مراحل ذکر شده در پایین را دنبال کنید:

  1. در درجه اول صفحه وب مورد نظر خود را با مرورگر Firefox یا Chrome باز کنید و اجازه دهید که آن صفحه به طور کامل بارگذاری شود. یعنی صفحه به طور کامل در مروگر دیده شود.
  2. پس از آن درون صفحه وب خود، جایی که عاری از متن یا عکس باشد راست کلیک کنید و Save as… را در کروم و Save page as را در فایرفاکس انتخاب کنید.ذخیره کردن تمام عکس های صفحه وب در کروم و فایرفاکس

3. حال صفحه مورد نظر را در صفحه دسکتاپ خود ذخیره کنید. دقت کنید که در جلوی عبارت Save as type گزینه Web Page, Complete انتخاب شده باشد که صفحه وب شما به طور کامل دانلود شود.

4. مرورگر حالا برای شما آن صفحه را بروی دسکتاپ ذخیره کرده است. تنها کاری که مانده است که شما انجام دهید آن است که پوشه ای که از حاصل ذخیره شدن آن صفحه بروی رایانه شما درست شده است را باز کنید و عکس ها و فایل های دیگر آن صفحه را که دانلود شده است را مشاهده کنید.

در اینجا شما می‌توانید فقط عکس‌ها را نگه دارید و بقیه فایل ها را از درون آن پوشه پاک کنید. این تمام کاری بود که می‌توانستید بدون هیچ افزونه و زحمتی برای دانلود عکس های یک صفحه وب انجام دهید.