فیلم های رایگان آموزش کامپیوتر به زبان فارسی جمال

همین الان تماشا کنید...

فیلم های آموزش کامپیوتر | کانال تلگرامآموزش کانفیگ سرور لینوکس

سرور لینوکس در بین سرورهای اینترنتی سهم قابل توجهی را از آن خود دارد. به همین دلیل شاید خواسته باشید برای میزبانی کردن سایت های خود یا دیگران از سرور لینوکس استفاده کنید که به دلیل ارزان و پایدار بودن این انتخاب شما تحسین برانگیز است. اما یاد داشتن کار کردن یا پیکربندی سرور لینوکس مبحثی است که در ابتدای تهیۀ سرور لینوکس باید در نظر داشته باشید. اما اگر طریقۀ مدیریت کردن سرور لینوکس را یاد ندارید، نگران نباشید! در اینجا منبعی را برای آموزش کانفیگ سرور لینوکس خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

 


منظور ما از کانفیک سرور لینوکس، همان پیکربندی آن است. برای اینکه بتوانیم سایت یا سایت هایی را روی سرور برپا کنیم، در اولین قدم باید قادر باشیم آن را پیکربندی کنیم، نرم افزارها یا بسته های نرم افزارهای مورد نیاز خود را نصب کنید و آنها را هم پیکربندی یا تنظیم کنیم. از حالا به بعد باید مدام آن را مانیتور کنیم که مبادا مشکلی برایش پیش آید. این تمام کاری بود که برای داشتن یک سرور لینوکس باید انجام می دادیم.

اما داستان به همین سادگی ها که در بالا به آن اشاره کردم نیست! درست است که مدیریت سرور لینوکس کار لذت بخشی است؛ البته برای کسانی که به این کار علاقه دارند. ولی در امر آموزش کانفیگ سرور لینوکس سختی هایی هم وجود دارد که باید آنها را به جان بخرید. اگر خودتان خواسته باشید با آزمون و خطا و مطالعۀ کتاب های متفرقه اقدام به یادگیری پیکربندی سرور لینوکس کنید، این سختی ها به شدت اذیت کننده خواهند بود.

اما ما در اینجا به شما یک منبع استثنایی را معرفی می‌کنیم که به صورت تصویری و جامع و از همه مهمتر از مقدماتی تا پیشرفته مبحث کانفیگ سرور لینوکس را به شما آموزش می دهد. شاید در وب فارسی چنین منبعی به این جامعیت را پیدا نکنید. آموزش ها به صورت قدم به قدم و کامل نگاشته شده به طوری که همه بتوانند از آنها استفاده کنند. خودتان می توانید بررسی کنید.

این آموزش ها در سایت وبنولوژی به نشانی Webnology.ir موجود است که لینک دستۀ آموزش کانفیگ سرور لینوکس در ادامه خواهد آمد.

آموزش کانفیگ سرور لینوکس

علاوه بر تهیۀ مقالات آموزشی مدیریت سرور لینوکس، در آینده ای نزدیک روی سرور ویندوز هم کار خواهد شد که وبنولوژی به یک مرجع کامل و جامع برای امر طراحی سایت و مدیریت سرور تبدیل شود. شما هم می توانید با معرفی وبنولوژی به دیگران در رسیدن به این هدف شریک باشید. در ضمن کانال تلگرام وبنولوژی به نشانی https://telegram.me/webnology یا شناسۀ webnology آخرین مقالات آموزشی و نکات درخور توجه را با مخاطبین به اشتراک می گذارد. شما هم می توانید در تلگرام دنبال کنندۀ وبنولوژی باشید.

منبع: پیکربندی سرور لینوکس


نظرات ()
آخرین نوشته ها

گروه آموزشی جمال در صدد این است که روزانه فیلم های با کیفیتی را تولید کند!

جمال نام طرحی است که در آن اقدام به تولید و انتشار ویدیوهای آموزش رایانه به زبان فارسی و رایگان می شود. در این طرح سعی می شود روزانه چندین ویدیو با کیفیت مطلوب تولید شده و در شبکه های اجتماعی مختلف همچنین در سایت کاربر رایانه به نشانی ComputerUser.ir با لینک مستقیم منتشر گردند. برای اطلاعات بیشتر به JamalTV.com مراجعه نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است!