فیلم های رایگان آموزش کامپیوتر به زبان فارسی جمال

همین الان تماشا کنید...

فیلم های آموزش کامپیوتر | کانال تلگرامرجیستری چیست؟

رجیستری ممکن است در جاهای مختلف معنای گوناگونی داشته باشد. اما در دنیای کامپیوتر زمانی که از رجیستری صحبت به میان می آید، منظور رجیستری ویندوز است. بخشی از ویندوز که جزء تنظیمات پیشرفته به حساب آمده و کسانی باید وارد این بخش شوند که اطلاعات کامل راجع به رجیستری ویندوز دارند.

رجیستری ویندوز چیست


رجیستری شامل اطلاعاتی دربارۀ اینکه چه سرویس‌ها، درایورها و برنامه های کاربردی طی فرآیند بوت بارگذاری شوند، است. رجیستری در حقیقت یک پایگاه داده است که تنظیمات پیکربندی، گزینه‌ها و مکان‌های کلیدی مربوط به همه چیز، از نرم‌افزارهای سطح بالا گرفته تا سرویس‌های سطح پایین سیستم عامل را در خود ذخیره می‌کند.

تنظیمات در رجیستری به صورت عدد ذخیره می شوند و به صورت ساختار بندی شده شاخه ای قرار دارند . تا بهتر و سریعتر بتوان تنظیمی را یافت. همانطور که گفته شد برای هر سرویس یا نرم افزار تنظیماتی در رجیستری به وجود می آید که به آنها کلید گفته میشود.

این کلیدها در زمان بالا آمدن ویندوز اعمال شده که به همین دلیل است اگر تغییری در رجیستری ویندوز بدهید، باید سیستم را یک بار راه اندازی مجدد کنید تا بتوانید تغییرات را مشاهده کنید. 

برای باز کردن Registery ویندوز کافی است از طریق منوی Start عبارت RUN را بنویسید و Enter را بزنید. در پنجره ای که برای شما باز می شود باید regedit را تایپ کنید و Enter را بزنید. خواهید دید که پنجرۀ ویرایشگر رجیستری ویندوز برای شما باز خواهد شد. از دست بردن در تنظیماتی که اطلاعاتی راجع به آنها ندارید پرهیز کنید. اما در برخی از مواقع ممکن است نیاز داشته باشید تغییراتی در آن ایجاد کنید.


نظرات ()
آخرین نوشته ها

گروه آموزشی جمال در صدد این است که روزانه فیلم های با کیفیتی را تولید کند!

جمال نام طرحی است که در آن اقدام به تولید و انتشار ویدیوهای آموزش رایانه به زبان فارسی و رایگان می شود. در این طرح سعی می شود روزانه چندین ویدیو با کیفیت مطلوب تولید شده و در شبکه های اجتماعی مختلف همچنین در سایت کاربر رایانه به نشانی ComputerUser.ir با لینک مستقیم منتشر گردند. برای اطلاعات بیشتر به JamalTV.com مراجعه نمایید.

لینک دوستان

تمامی حقوق محفوظ است!