فیلم های رایگان آموزش کامپیوتر به زبان فارسی جمال

همین الان تماشا کنید...

فیلم های آموزش کامپیوتر | کانال تلگرامغیرفعال کردن نرم افزارهایی که خودکار در زمان روشن کردن ویندوز بالا می آِیند

لابد حتماً برای شما هم سوال بود که چطور می تواند کاری کرد که یک نرم افزار که هنگام روشن کردن رایانه به صورت خودکار اجرا می شود را غیرفعال کرد. این کار به افزایش سرعت رایانۀ شما کمک شایان توجهی می کند. پس با این ترفند از وبلاگ کاربر رایانه همراه ما باشید. تا بتوانید نرم افزارهایی که به صورت خودکار در زمان روشن کردن ویندوز بالا می آیند را غیرفعال کرد.


بخشی از تنظیمات ویندوز با نام System Configuratino وجود دارد که تنظیمات اجرا کردن نرم افزارها در زمان روشن کردن سیستم هم در این قسمت وجود دارد. پس برای باز کردن این پنجره کافی است در منوی شروع ویندوز عبارت run را بنویسید و Enter کنید. پنجرۀ RUN که باز شد حالا عبارت msconfig را درون آن بنویسید و Enter را بزنید.

پس از اینکه این پنجره برای شما باز شد به سربرگ Startup رفته و حالا از اینجا نرم افزارهایی که قرار است با بالا آمدن ویندوز شروع به کار کنند، با یک تیک در کنار آنها مشخص شدند. کافی است تیک  کنار آنها را بردارید که از حالت فعال به غیرفعال تبدیل شوند.

پنجره system configuration

این بود از ترفند امروز ما که توانستیم نرم افزارهای غیر ضروری که در زمان روشن شدن رایانه به صورت خودکار اجرا می شوند را غیرفعال نمود. کافی است شما هم این مراحل را طی کنید تا با آن آشنا شوید.

نکته مهم: این ترفند در ویندوز 7 به قبل کار می کرد. البته در ویندوزهای جدید مثل 8 یا  10 با رفتن به این مسیر شما خواهید دید که با یک پیوند در وسط صفحه سربرگ StartUp به پنجرۀ Task Manager هدایت خواهید شد که از آنجا باید بتوانید اقدام به فعال یا غیرفعال کردن نرم افزارها کنید. با کلیک روی هر نرم افزار می توانید دکمۀ Disable یا Enable را در گوشه پایین سمت راست ببینید.


نظرات ()
آخرین نوشته ها

گروه آموزشی جمال در صدد این است که روزانه فیلم های با کیفیتی را تولید کند!

جمال نام طرحی است که در آن اقدام به تولید و انتشار ویدیوهای آموزش رایانه به زبان فارسی و رایگان می شود. در این طرح سعی می شود روزانه چندین ویدیو با کیفیت مطلوب تولید شده و در شبکه های اجتماعی مختلف همچنین در سایت کاربر رایانه به نشانی ComputerUser.ir با لینک مستقیم منتشر گردند. برای اطلاعات بیشتر به JamalTV.com مراجعه نمایید.

لینک دوستان

تمامی حقوق محفوظ است!