فیلم های رایگان آموزش کامپیوتر به زبان فارسی جمال

همین الان تماشا کنید...

فیلم های آموزش کامپیوتر | کانال تلگرام14 نکته برای افزایش سرعت کار با کامپیوتر

به عنوان فردی که روزانه بیشتر زمان خود را پای رایانه می گذارید، شاید استفاده از چند نکتۀ کاربردی اما ساده بتواند سرعت کار کردن شما با رایانه را افزایش دهد. در مقاله به 14 نکته جهت افزایش کار با کامپیوتر اشاره خواهیم کرد که ممکن است برخی از آنها را یاد داشته باشید. اما برای یادآوری هم که شده و با کنار هم قرار دادن این موارد، به راحتی می توانید احساس بهتری هنگام کار کردن با رایانه داشته باشید. این نکته را فراموش نکنید که توسعه دهندگان نرم افزار و شرکت های بزرگ نرم افزار مدام در حال تولید نرم افزارهایی هستند که دارای روش های گوناگون برای افزایش سرعت کار کردن با آنها هستند. در خیلی از مواقع حتی شاید ترفندهای مخفی را درون برنامه قرار می دهند تا حرفه ای ها بتوانند سرعت خود را بالاتر ببرند.

14 نکته برای افزایش سرعت کار با کامپیوتر


جابه جایی بین برنامه های کاربردی:خیلی از مواقع شاید خواسته باشید بین برنامه های مختلفی که باز کردید جابجا شوید. در اولین دید ممکن است که به فکر استفاده از موس بیافتید. اما استفاده از صفحه کلید زمانی که دست شما روی آن است خیلی می تواند مفید باشد. با کلیدهای ترکیبیAlt + Tab قادر به انجام چنین کاری هستید.

نمایش میز کار: برای نمایش میز کار در ویندوز دکمه های Win+M را بزنید و در مکینتاش از F11 استفاده کنید.

به خواب رفتن همراه با بستن درب لپ تاپ: در خیلی از مواقع به صورت پیش فرض اگر لپ تاپی دارید، زمانی که درب آن را می بندید سیستم شما به حالت Sleep یا خواب خواهد رفت. این گزینه از بخش Power Options تنظیمات مرکزی ویندوز قابل پیگیری است.

بارگذاری مجدد صفحه: فرقی نمی کند که این بارگذاری مجدد را در کجا می خواهید انجام دهید. چه در مرورگر اینترنتی و چه در نرم افزارهای دیگر معمولاً دکمۀ F5 از صفحه کلید این کار را برای شما انجام خواهند داد. در مکینتاش هم Command+R این کار را برای شما انجام خواهند داد.

استفاده از نوار جستجو: برای هر باز جستجو نیازی نیست که مرورگر اینترنتی خود را باز کنید و در نوار جستجو آدرس گوگل را زده و جستجو کنید. دکمه های ترکیبی Ctrl+K (در ویندوز) و یا Command+K (در مکینتاش) را فشرده تا مستقیماً در مروگر بتوانید جستجویی را ترتیب دهید.

صرف نظر کردن از www: برای باز کردن یک سایت اینترنتی یا صفحه ای از آن، نیازی نیست که حتماً عبارت www را در ابتدای آن بزنید. همه سایت های اینترنتی باwww و همچنین بدون www هم باز می شوند.

جابجایی بین گزینه های مختلف یک صفحه: برای جا به جا شدن بین فیلدها یا همان گزینه های مختلف یک صفحه، که حالا این صفحه میتواند صفحۀ اینترنتی باشد و یا صفحه ای از یک نرم افزار قادرید از کلید Tab صفحه کلید استفاده کنید.

عقب جلو شدن در مرورگر: برای رفتن به صفحۀ قبلی Ctrl+Left و برای رفتن به صفحۀ بعدی از Ctrl+Right استفاده کنید. منظور از left و right دکمه های جهت نمای چپ و راست صفحه کلید هستند.

پرش به نوار نشانی: برای رفتن به نوار نشانی از کلیدهای ترکیبی Crtl+L استفاده کنید. حتی F6 هم در مرورگر این کار را انجام خواهد داد.

انتخاب چندتایی با Shift: شما با استفاده از دکمۀ شیفت صفحه کلید می توانید چندین مورد را با هم انتخاب کنید. مثلاً برای انتخاب یک محدوده فایل می‌توانید از این روش استفاده نمایید.

باز کردن فایل ها با نرم افزار خاص خودش: هر فایلی را با یک نرم افزار میتوان باز کرد. زمان کافی را برای تخصیص یک برنامه بک پسوندهای خاص همان نرم افزار بگذارید که در مواقع بعدی با دوبار کلیک روی فایل فوراً با نرم افزار مربوطه باز شوند.

برنامه های کند را ببندید: نرم افزارهایی هستند که حتی در پس زمینه سیستم عامل شما اجرا می شوند و باعث کند شدن رایانۀ شما می شوند. آنها را از طریق Task Manager میتوانید مشاهده کنید و در صورت لزوم ببندید.

انتخاب با کلیک: گاهی اوقات می خواهید یک کلمه از یک متن را انتخاب کنید. کافی است روی آن کلمه دوبار کلیک کنید. اگر سه بار روی یک بند کلیک کنید کل بند انتخاب خواهد شد.

لغزیدن در صفحات افقی: روش های مختلفی برای لغزیدن در صفحات افقی وجود دارد که دکمه های Page Up و Page Down از جمله این روش ها است. اما کلیک کردن در حیطۀ زیر یا بالای نشانگر لغزنده هم می تواند راه کار خوب و سریعی برای جابه جا شدن در صفحات طویل مثل صفحات طویل اینترنتی باشد.

این نکات مواردی بود که هر چند ممکن بود شما از آنها مطلع بوده باشید. اما استفاده از آنها تا حدی که ملکۀ ذهن شما شوند، میتوانند سرعت کار کردن با رایانه را در شما افزایش دهند. موارد دیگری هم هستند که به شما پیشنهاد می کنم دیگر مطالب سایت کاربر رایانه را مطالعه بفرمایید.


نظرات ()
آخرین نوشته ها

گروه آموزشی جمال در صدد این است که روزانه فیلم های با کیفیتی را تولید کند!

جمال نام طرحی است که در آن اقدام به تولید و انتشار ویدیوهای آموزش رایانه به زبان فارسی و رایگان می شود. در این طرح سعی می شود روزانه چندین ویدیو با کیفیت مطلوب تولید شده و در شبکه های اجتماعی مختلف همچنین در سایت کاربر رایانه به نشانی ComputerUser.ir با لینک مستقیم منتشر گردند. برای اطلاعات بیشتر به JamalTV.com مراجعه نمایید.

لینک دوستان

تمامی حقوق محفوظ است!