فیلم های رایگان آموزش کامپیوتر به زبان فارسی جمال

همین الان تماشا کنید...

فیلم های آموزش کامپیوتر | کانال تلگرامبرای افزایش سرعت کامپیوتر چه کار کنیم؟

احتمال اینکه شما هم با کند شدن رایانه مواجه شده باشید بسیار زیاد است. در این مقاله به راه کارهایی اشاره خواهیم کرد که ممکن است به درد شما هم خورده باشد. اول از همه باید گفت سیستمی که کند شده است به دلیل عدم رسیدگی شما به عنوان مدیر رایانه است. پس از رایانه دلخور نباشد که این مشکل از شما است. شمایی که باید به آن رسیدگی کنید اما این کار را نکردید. پس اگر دفعۀ بعدی که با کندی سرعت رایانه مواجه شدید و دوست داشتید با کله صفحه نمایش را بشکنید و سپس درون مخلوط کن تکه تکه اش کنید و پس از آن هم درون مایکروویو با حرارت بالا قرارش دهید تا خاکسترش را به دریا بسپارید، اول کمی فکر کنید و کارهایی که در این مقاله ذکر شدند را بررسی کنید پس از آن تصمیم بگیرید که چه بلایی را می خواهید سرد رایانۀ خود بیاورید!

برای افزایش سرعت کامپیوتر چه کار کنیم؟


دلایل مختلفی برای کند شدن سیستم شما وجود دارد و بنا به همین دلایل ویندوز هم ابزارهایی را برای شما فراهم کرده است که بتوانید با استفاده از آنها سرعت رایانۀ خود را بازیابی کنید. این ابزارها Maintenance نامیده می شوند و از طریق فهرست شروع ( Start Menu ) ویندوز قابل دسترس هستند. حالا می خواهیم به طور کلی با دلایل کند شدن رایانه صبحت کنیم.

اولین دلیل کند شدن رایانه باز کردن نرم افزارهای مختلف به صورت همزمان است. اگر فکر می کنید به یک برنامه دیگر نیازی ندارید بهتر است ان را ببندید. این باعث می شود که منابع رایانۀ شما به کارهای دیگر اختصاص یابد. به هر حال حتی از باز کردن برنامه های غیر ضروری هم اجتناب کنید. این کار باعث می شود حافظۀ اصلی یا همان Ram رایانۀ شما پر شده و حتی با بستن ان نرم افزار هم هنوز Ram شما پر است و زمانی به صورت کامل خالی می شود که رایانه را یک بار خاموش و مجدد روشن کنید.

از جمله عوامل افزایش سرعت رایانه حذف کردن نرم افزارهای بدون استفاده هم هست. نرم افزارها با هر بار نصب شدن به رجیستری ویندوز شما کلیدها یا اطلاعاتی اضافه می کنند که باعث کاهش سرعت آن می شوند. پس از نصب نرم افزارهای اضافی هم باید خودداری کنید.

اما می رسیم به فایل ها و اطلاعاتی که شما روی حافظۀ سخت رایانه خود ذخیره می کنید. این فایل ها را باید به صورت مرتب بررسی کنید و آنهایی را که نیاز ندارید را حذف کنید. حافظۀ پر شده تاثیر بسیار زیادی در کند شدن رایانۀ شما دارد. حتی با استفاده از ابزار Defregment می توانید اقدام به چینش صحیح این اطلاعات روی حافظۀ سخت (هارد) کنید که این خود باعث افزایش سرعت دسترسی اطلاعات روی حافظۀ رایانه شما می شوند. این ابزار از طریق فهرست شروع ویندوز قابل دسترس است.

قالب یا همان Theme ویندوز هم از عوامل کاهش سرعت رایانه است. اگر از یک قالب بسیار سنگین و شفاف استفاده می کنید، برای کار کردن با نرم افزارهای سنگین مثل افتر افکت و فتوشاپ، بهتر است به طور موقتی این قالب را غیرفعال کنید. برای این کار یا می توانید به صورت کلی تم یا قالب وینوز را از بخش Personalize ویندوز تغییر دهید و یا این کار را برای یک نرم افزار خاص کنید. یعنی زمانی که مثلاً نرم افزار فتوشاپ باز می شود به صورت خودکار قالب ویندوز شما تغییر کرده و دیگر زرق و برق گذشته را نداشته باشد. در عوض سرعت رایانه و کار کردن با آن نرم افزایش به مراتب بالاتر خواهد رفت.

کارهای دیگری هم هست که برای رسیدگی به رایانه باید انجام دهید. از جمله خالی کردن سطح زباله و همچنین پاک کردن رجیستری ویندوز هستند. این مورد دومی را با استفاده از نرم افزار Ccleaner می توانید انجام دهید. کلاً این نرم افزار برای پاکسازی رایانه ابزارهای بسیار خوبی دارد که بیشتر مواردی که در این مقاله به آنها اشاره شد را با دستور شما انجام می دهد. بدون اینکه خواسته باشید زحمت زیادی بکشید. البته در خیلی از مواقع باید قدرت صبر کردن شما خوب باشد و صبر کنید تا نرم افزار کار خود را به اتمام برساند.


نظرات ()
آخرین نوشته ها

گروه آموزشی جمال در صدد این است که روزانه فیلم های با کیفیتی را تولید کند!

جمال نام طرحی است که در آن اقدام به تولید و انتشار ویدیوهای آموزش رایانه به زبان فارسی و رایگان می شود. در این طرح سعی می شود روزانه چندین ویدیو با کیفیت مطلوب تولید شده و در شبکه های اجتماعی مختلف همچنین در سایت کاربر رایانه به نشانی ComputerUser.ir با لینک مستقیم منتشر گردند. برای اطلاعات بیشتر به JamalTV.com مراجعه نمایید.

لینک دوستان

تمامی حقوق محفوظ است!