اخطار نود32 در صفحه اینترنتی

برنامه امنیتی نود32 یک محافظ همه کاره برای رایانه شما محسوب می شود که در شرایط مختلف از رایانه شما محافظت می کند. چه در حال استفاده از یک برنامه مخرب هستید، چه در اینترنت در حال گشت و گذار  هستید، و هر حال نرم افزار Nod32 محافظ شماست و از شما در برابر عوامل تهدیدزا محافظت می‌کند. یک قسمت از این برنامه مربوط به محافظت شما در برابر خطرات اینترنتی است. می دانید که از طریق صفحات اینترنتی هم میتوان به رایانه شما حمله کرد و حتی اطلاعات شما را سرقت کرد. به همین دلیل زمانی که به اینترنت متصل می شوید باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید. به همین دلیل ما می خواهیم در این نوشته در مورد اخطار نود32 در صفحه اینترنتی اشاره کنیم.


زمانی که نود32 را بروی رایانه خود نصب می کنید، زمانی می رسد که با استفاده از یک مرورگر به صفحات اینترنتی مراجعه می کنید و با صفحاتی مواجه می شوید که با یک علامت قرمز رنگ در وسط صفحه متمایز شده است. بدین ترتیب به شما یک پیغام امنیتی را گوشزد می کند. این پیغام از جانب نود 32 است که به شما اخطار میدهد که این سایت امن نیست. البته شاید هم امن باشد و به دلایل دیگر از باز کردن آن صفحه توسط نود 32 جلوگیری می شود. ولی در هر حال، شما نمی توانید محتوای آن صفحه را ببینید.

یکی از دلایلی که می توانید باعث این موضوع شود، این است که واقعاً آن صفحه دارای کد مخرب است. یا اینکه آن صفحه اطلاعات شما را با استفاده از تکنیک های کلاهبرداری سرقت می کند که نود32 سعی می کند جلوی این کار را بگیرد. در این حالت شما باید حواستان را جمع کنید و سعی نکنید که آن صفحه را به هر ترتیبی باز کنید. هر چند با اصرار این کار شدنی است.

اخطار نود32 در صفحه اینترنتی

اما زمانی هم هست که صفحه مسدود شده ما، اصلاً حاوی کد مخرب نیست. یعنی ما آن را می شناسیم و میدانیم که سایت مورد نظر اصلاً این کاره نیست. یعنی کارش دزدی و خرابکاری نیست. پس اینجا وظیفه ما چیست و چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

اگر مطمئن هستید که صفحه اینترنتی که مسدود شده است اخطار به شما داده است، پاک است، می توانید آن را از حالت مسدود خارج کنید. در صفحه اخطاری که برای شما باز می شود، اطلاعاتی هم نشان داده می شود که البته به زبان انگلیسی است و با خواندن آن اطلاعات اضافی هم به شما داده می شود.