تست شنوایی آنلاین

تا به حال شده است که به این موضوع فکر کنید که گوشهایتان صداهای کم قوت را به سختی تشخیص می‌دهند؟ آیا می‌خواهید که تست کنید و ببینید که آیا گوش های شما به درستی کار خود را انجام می‌دهند یا خیر؟ پس با این نوشته که به شما یک سایت را معرفی می کند که شنوایی خود را تست کنید، همراه باشید.


این سرویس یکی از خدمات سایت ما “هستیم” است که به شما صداهای مختلفی با فرکانس های مختلفی را محیا کرده است. شما با گوش دادن به این اصوات می فهمید که گوش شما کدامیک از این اصوات را تشخیص میدهد. فرکانس صداها از ۸KHz تا ۲۲KHz می باشد، که هر چه به فرکانس آنها افزوده می شود، صدا کمتر می گردد و گوش ما سخت تر میتواند آنها را تشخیص دهد.

هر چند این یک آزمایش علمی نیست، ولی یک شاخص خوبی برای اندازه گیری درجه شنوایی ما می باشد. برای این که به صفحه تست شنوایی بروید، باید بروی این پیوند کلیک کنید، و پس از اینکه دستوراتی که به شما داده است، مطالعه کردید، حال باید صداهای مختلف را از بالا سمت چپ، یکی یکی گوش دهید. امکان دارد که همین طوری که فرکانس بیشتر می شود، به زحمت صدایی را بشنوید، یا اصلاً نشنوید. که در اینجا باید بدانید گوش شما در حال ضعیف شدن است.

یکی از عواملی که گوش را تضعیف می کند، موسیقی گوش دادن به مقدار زیاد است. همانطوری که دانشمندان هم تذکر داده اند، با گوش کردن بیش از حد به موسیقی، قدرت شنوایی خود را زودتر از موعود از دست می دهید. به طور طبیعی هم گفته می شود از سن 25 تا 30 سال به بعد، انسان قادر به شنیدن صداهای زیر ۱۵KHz نیست.