نمایش Clipboard در ویندوز 7

اگر تا به حال مشکل پدیدار کردن Clipboard را داشته اید و نمی دانستید که باید چطور این کار را انجام دهید، به شما پیشنهاد می کنیم که این نوشته را از دست ندهید و آن را تا آخر بخوانید. اگر می خواهید در ویندوز 7 خود، به مانند دیگر نسخه های قدیمی ویندوز قادر باشید با نوشتن عبارت Clipbrd در پنجره Run ویندوز پنجره حافظه موقت ویندوز را باز کنید، باید از یک ترفن استفاده کنید که در ادامه نوشته این ترفند را به شما آموزش میدهد. البته استفاده از نرم افزارهای متفرقه هم برای باز کردن Clipboard ویندوز امکان پذیر است که در ادامه هم به دو مورد از آنها اشاره می کنیم.


همانطور که میدانید ما در ویندوز 7 قابلیتی به نام Clipboard نداریم. یعنی با نوشتن عبارت مربوطه داخل قسمت جستجوی فهرست شروع ویندوز دیگر نمی توانید پنجره Clipboard را باز کنید. پس باید چکار کرد؟

ما در اینجا به شما نحوه فعال کردنClipboard ویندوز 7 را آموزش می دهیم که باید یک پرونده را از ویندوز XP یا Vista به ویندوز 7 بیاورید. برای این کار اول به یکی از ویندوزهای نسخه قدیمی تر از 7 که گفته شد بروید و به مسیر زیر رفته و پرونده Clipbrd.exe را کپی یا رونوشت کنید.

C:\Windows\System32\clipbrd.exe

پس از این که این پرونده را برداشتید، حال به ویندوز 7 خود بیاورید و آن را در همان مسیری که گفته شد، قرار دهید که این عمل با دستور Copy و Paste انجام می شود. امکان دارد که از شما یک تایید بگیرد که باید بروی Yes کلیک کنید.

حال به فهرست شروع ویندوز رفته و دوباره امتحان کنید و ببینید که حافظه موقت رایانه شما کار می کند، یا خیر! برای این کار در بخش جستجویی که در پایین قرار دارد، عبارت Clipbrd را بنویسید و پس از این که نتایجی برای شما به  نمایش درآمد بروی آن کلیک کنید. به احتمال زیاد پنجره Clipboard برای شما باز می شود.

اگر این امکان برای شما فعال نشد، دیگر ناچارید که از نرم افزارهای کمکی استفاده کنید که از این نرم افزارها یکی clipboard viewer است که هم ساده است و هم رایگان. برای دانلود آن بروی نام آن کلیک کنید.

اما دیگر نرم افزار نامش AceText است که این برنامه پولی است که از سایت سازنده نمی توانید نسخه کامل آن را بارگیری کنید. پس باید در اینترنت پارسی و در بین سایت های پارسی جستجو کنید، تا یک نسخه رایگان و کرکی از آن را بیابید و بروی رایانه خود نصب کنید. البته دقت کنید که این نرم افزار از برنامه اولی پیشرفته تر است و می توانید از آن به عنوان یک ویرایشگر متن هم استفاده کنید.

نمایش Clipboard در ویندوز 7