دلایلی که حذف کردن رمز عبور از روی ویندوز را ضروری می سازد

در این نوشته در مورد این موضوع صبحت می کنیم که، چرا نیاز است که رمز عبور ویندوز را حذف کنیم، و نتیجه آن چه خواهد شد؟ رمزعبور رایانه یک رشته نویسه مخفی است که برای تشخیص هویت کاربران و دسترسی آنها به یک رایانه مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین رمزهای عبور به محدود کردن دسترسی دیگران به داده های محرمانه یا برنامه ها بروی سیستم کمک می کند. اگر شما درون یک شبکه رایانه ای باشید، حتماً باید یک رمز عبور قوی و خوب برای دسترسی به رایانه خود تعیین نمایید. یک رمزعبور مدیر کل در ویندوز 7، رمزی است برای دسترسی اعمال سطح مدیرکل هر حسابی که در ویندوز راه اندازی شده است. شما می توانید رمز را در ویندوز 7 یا هر نسخۀ دیگر از ویندوز حذف کنید، به شرطی که به داخل رایانه دسترسی داشته باشید. ما حذف کردن رمز ممکن است باعث مشکلات امنیتی شود.


برخی از دلایلی که ممکن است به خاطر آنها رمز عبور را حذف کنیم، و پیامدهای مورد احتمال متعاقب آن:

  • اگر شما تنها کاربر رایانه باشید.
  • اگر رمز عبور را فراموش می کنید.
  • صفحه لمسی مایکروسافت برای ویندوز 7

دلایلی که حذف کردن رمز عبور از روی ویندوز را ضروری می سازد

اگر شما تنها کاربر رایانه باشید

اگر قادر به دسترسی به ویندوز پس از فراموش کردن رمز عبور نباشید، باید از نرم افزارهای طرف ثالث برای حذف کردن این رمز کمک گیرید. این گونه برنامه ها به شما برای حذف کردن رمز عبور مدیر کل یا مدیر استاندارد کمک می کنند. یکی از این برنامه ها را که بیشتر آنها به صورت رایگان هم عرضه می شوند را دانلود می کنید و بروی یک لوح یا حافظه فلش رایت می کنید. سپس رایانه را با آنها بالا می آورید و رمز عبور را با استفاده از آن پاک کنید.

اگر رمز عبور را فراموش می کنید

اگر رمزعبور شما از دست برود، وارد شدن به رایانه امکان پذیر نیست تا قبل از اینکه رمز را وارد کنید. برای تغییر رمز عبور به Control Panel بروید و بروی دکمه User Acount کلیک کنید و سپس از آنجا اقدام به تغییر رمز عبور کنید. برای حذف کردن یک رمز عبور هم می توانید باز از همین قیمت اقدام کنید. این بار بروی Remove Password کلیک می کنید و پس از نوشتن رمز عبور قبلی خود با کلیک بروی دکمه Remove کار شما تمام است.

اگر رمز را کلاً بردارید، چه؟

اگر رایانه شما هیچ گونه رمزی برای وارد شدن نخواهد، همه از طریق شبکه یا مستفیم می توانند به رایانه شما و منابع آن دسترسی داشته باشند. مطمئناً شما نمی خواهید این اتفاق بیافتد که هر کسی بتواند به رایانه شما و اطلاعات آن دسترسی داشته باشد. حتی می توانید قربانی حملات دیگران واقع شوید و امنیت شما در خطر بیافتد. همچنین توجه کنید که رمز های عبور ضعیف مثل این است که ویندوز شما هیچ رمزی ندارد چون به راحتی شکسته می شوند. یک رمز ایده ال، طولانی است و شامل حروف، نمادها و اعداد می باشد. قدرت رمز عبور به طول، تصادفی بودن و پیچیدگی آن بستگی دارد.