مسدود کردن یک سایت توسط نود32

حتماً تا به حال شده که وارد یک سایت شده اید و دیده‌اید که آن سایت یه صورتی مسدود شده است. یعنی یک در وسط یک صفحه جعبه ای به رنگ قرمز برای شما باز می شود که می‌گوید؛ فلان سایت مسدود شده است. البته منظور از مسدود شدن سایت توسط نود32 است. همانطور که می دانید شرکت ESET بسته امنیتی به نام ESET Smart Security دارد که علاوه بر آنتی ویروس، دیوار آتشی دارد که شما را در برابر تهدیدات امنیتی هم ایمن می کند. بنابراین این ویژگی خیلی خوب است. اما در برخی مواقع ممکن است برای شما مشکلاتی را به همراه داشته باشد. مثلاً شاید نخواسته باشید جلوی دسترسی به یک سایت توسط نود32 گرفته شود که می‌توانید نشانی آن سایت را در فهرست استثنائات نود32 اضافه نمایید. ولی زمانی ممکن است بخواهید به صورت دستی نشانی یک سایت را به فهرست مسدود شدگان اضافه کنید، که با وارد شدن به آن نشانی، نود32 به ما یک اخطار مانند شکل زیر درون صفحه مرورگرمان نشان دهد.


مسدود کردن یک سایت توسط نود32

خوب، برای مسدود کردن یک سایت توسط نود32 باید به قسمت تنظیمات پیشرفته وارد شوید که اول باید پنجره اصلی برنامه را باز کنید و سپس کلید F5 را از صفحه کلید فشار دهید. پس از اینکه پنجره تنظیمات پیشرفته برایتان باز شد، به قسمت Web and Email > Web access protection > URL address management بروید که به صورت یک فهرست درختی از بخش سمت چپ قابل فراخوانی است.

حال، اول از فهرست کشویی بالای این بخش، گزینه  Listed of blocked addressed را انتخاب کنید. سپس بروی دکمه Add که در پایین پنجره است کلیک کنید. در پنجره ای که برایتان باز میشود، باید نشانی آن سایت مورد نظر را که می خواهید مسدودش کنید، وارد نمایید. البته نشانی سایت باید به این صورت باشد: *site.com*، یعنی اول و اخرش، بدون www باید یک ستاره قرار دهید، تا همه نشانی ها از این دامنه توسط نود32 مسدود گردد.

بروی OK کلیک کنید و باز دوباره بروی OK کلیک کنید و پنجره اصلی برنامه نود32 را ببندید. کار شما تمام است. حال باید یکبار امتحان کنید و ببینید که مسدود سازی شما درست کار می کند یا خیر. برای این کار به اینترنت متصل شده و مرورگر خود را باز کنید نشانی را در نوار نشانی مرورگر وارد کنید و Enter کنید. اگر پنجره اخطار قرمز رنگ برای شما نشان داده شده، همه چیز درست است و شما توانسته ای یک سایت را در تمامی مرورگرهای رایانه خود مسدود نمایید. این کار را می توانید برای سایت هایی که یا نمی خواهید با رایانه شما باز شوند، و یا برای سایت هایی که می دانید آلوده به بدافزار یا ویروس هستند، می توانید انجام دهید.

ما را از نظرات خودتان در مورد مقالات وبلاگ کاربر رایانه محروم نفرمایید.