فیلم های رایگان آموزش کامپیوتر به زبان فارسی جمال

همین الان تماشا کنید...

فیلم های آموزش کامپیوتر | کانال تلگراماینترنت چیست؟

اینترنت چیست؟

اینترنت یک شبکه جهانی است که بر مبنای اتصال رایانه های مختلف برای رد و بدل کردن اطلاعات ساخته شده است. در ابتدا این تبادل اطلاعات فقط شامل متون بود ولی الان این حیطه به قدری گسترش یافته است که دیگر هر چیزی را می توان با آن منتقل نمود. امروزه این شبکه در زندگی مردم جهان بسیار تاثیر گذار است و هر کسی به نوبه خود از آن استفاده و بهره برداری می کند.


اینترنت یک رسانه است که هر کسی به نوبه خود محتوایی را بروی آن قرار می دهد و هر کس که بخواهد به آن دسترسی داشته باشد و از آن استفاده کند می تواند با آدرس آن به آن پرونده دسترسی داشته باشد. مثلا یک وبسایت را در نظر بگیرید که بروی یک سرویس دهنده قرار دارد و هر فایل که در اصل صفحات آن است دارای یک آدرس در شبکه جهانی اینترنت است و افراد با وارد کردن آدرس آن پرونده به صفحات یک سایت قدم می گذارند.

امروزه شبکه اینترنت یک وسیله جذابی قلمداد می شود به طوری که به آن صقت اعتیاد آوری هم برخی مواقع نسبت می دهند. ولی باید بدانید که اگر از این وسیله به درستی استفاده شود کارهایی را میتوان انجام داد که با هیچ رسانه یا ابزار دیگری نمی توان انجام داد، پس برای پیشبرد اهداف خیر بسیار وسیله خوبی می تواند باشد، همانطور که برای پیشبرد اهداف شر از آن استفاده شده و خواهد شد.

اینترنت چیست؟

در ایران دسترسی به این شبکه برای مردم با مشکلات فراوانی همراه است. شاید کمتر کسی را بتوانید پیدا کنید که از نحوه دسترسی خود راضی باشد. حتی اینترنت های به اصطلاح پرسرعت هم فقط پسوند آن را به دنبال می کشند و کارایی خاصی ندارند. به هر حال شاید این موضوع، صرف نظر از مباحث فنی جنبه سیاسی یا فرهنگی داشته باشد که باید منتظر بود و دید آینده چه رخ می دهد.

چیزی که واضح و روشن است این است که ایرانی ها باز هم با این اینترنت بی کیفیت از پس کارهایشان بر آمده اند و هیچ وقت ناامید نخواهند شد.


نظرات ()
آخرین نوشته ها

گروه آموزشی جمال در صدد این است که روزانه فیلم های با کیفیتی را تولید کند!

جمال نام طرحی است که در آن اقدام به تولید و انتشار ویدیوهای آموزش رایانه به زبان فارسی و رایگان می شود. در این طرح سعی می شود روزانه چندین ویدیو با کیفیت مطلوب تولید شده و در شبکه های اجتماعی مختلف همچنین در سایت کاربر رایانه به نشانی ComputerUser.ir با لینک مستقیم منتشر گردند. برای اطلاعات بیشتر به JamalTV.com مراجعه نمایید.

لینک دوستان

تمامی حقوق محفوظ است!