آموزش ساخت نرم افزار چندرسانه ای

نرم افزارهای چندرسانه ای برنامه هایی هستند که به صورت فعل و انفعالی با مخاطب خود ارتباط برقرار کرده و کاری را که به می‌خواهد انجام دهد، با درگیر کردن حداکثری حس‌های مخاطب انجام می‌دهد. مثلاً یک CD یا DVD را در نظر بگیرید که زمانی که درون درایو رایانه قرار می‌دهید، اول یک صفحه خودباز شو برایتان باز می‌شود و سپس برای رفتن ادامه مراحل، شما را راهنمایی می‌کند. بدین صورت کاری را که قرار است آن نرم افزار انجام دهد، به سادگی از پسش بر می‌آیید. معمولاً این گونه نرم افزارها جهت آموزش ساخته می‌شوند. آموزش یک مهارت یا یک نرم افزار کاربردی، که اگر خواسته باشیم تمامی مراحل آموزش را در یک مکان فیزیکی انجام دهیم، متحمل بسیاری از مشکلات و هزینه‌ها خواهیم بود. به همین دلیل امروزه بیشتر شرکت ها و حتی افراد به این روش آموزش سوق آورده اند که نسل جدیدی از نرم افزارهای آموزشی می‌باشد. در ادامه قصد دارید نکاتی را در مورد ساخت نرم افزار چندرسانه ای ذکر کنیم.


تا به حال حتماً با چندین نرم افزار چندرسانه ای مواجه شده اید و می‌دانید که چگونه کار می‌کنند. بسیاری از این گونه برنامه‌ها، بوسیله نرم افزارهای رایانه‌ای ساخته می‌شوند و به سادگی هم قابل اجرا هستند. حتی شما می‌توانید با نصب یک برنامه ساده، اقدام به ساخت یک نرم افزار آموزشی چندرسانه‌ای کنید. اما چیزی که مهم است تجربه شما در ساخت چنین نرم افزاری است.

نرم افزارهای ساخت Autorun یا خوداجرا، از جلمه بهترین برنامه هایی هستند که به سادگی ابزارهایی را برای شما فراهم می‌کنند که بتوانید با چند کلیک ساده و حتی بدون هیچ گونه دانش کد نویسی، اولین نرم افزار چندرسانه‌ای خود را بسازید. اول یک سند جدید ایجاد می‌کنید و یکی یکی اجزایی را که می‌خواهید وارد صفحه خود می‌کنید. از قبیل این اجزا می‌توان به تصاویر، دکمه ها، نوارها و دیگر عواملی اشاره کرد که بسته به نیازتان می‌توانید از آنها بهره ببرید.

آموزش ساخت نرم افزار چندرسانه ای

یکی از بهترین این گونه برنامه‌های رایانه ای جهت ساخت نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای، MultiMedia Builder می باشد که آموزش های فراوانی هم برای این برنامه وجود دارد. علاوه بر این که به راحتی با کلیک و کشیدن اجزاء در صفحه کاری، می‌توانید آتوران یا نرم افزار چندرسانه ای خود را بسازید، می‌توان با کدنویسی از قابلیت های پیشرفته این برنامه هم استفاده کرد. راهنمایی های کافی و کاملی که برای این منظور در پرونده کمک این برنامه وجود دارد، شما را در امر ساخت نرم افزار چندرسانه ای تان یاری می‌کند.

در نهایت با تمرین و یادگیری استفاده از یک برنامه خوب، مثل همین نرم افزاری که به شما معرفی کردیم، می توانید یک نرم افزار آموزشی یا حتی تجاری چندرسانه‌ای خود برای خودتان یا جهت کسب درآمد از این طریق بسازید.