فیلم های رایگان آموزش کامپیوتر به زبان فارسی جمال

همین الان تماشا کنید...

فیلم های آموزش کامپیوتر | کانال تلگرامذخیره گاه یا کش مرورگر چیست؟

ذخیره گاه مرورگر چیستخیلی از افراد زمانی که با اصطلاح کش مرورگر برخورد می کنند، مفهوم آن را نمی دانند. در این نوشته قصد داریمه تعریفی کامل از ذخیره گاه یا کش مرورگر ارائه دهیم. مرورگر نرم افزاری است که شما برای دسترسی به سایت های مختلف باید از آن استفاده کنید. در اصل شما با مرورگر صفحات اینترنتی را دانلود می کنید. حال از چه سازو کاری می‌توان استفاده کرده که میزان دانلود را به حداقل کاهش داد؟


هر چقدر مرورگر شما از پهنای باند اینترنت شما کمتر استفاده کند، این به نفع شماست. به همین دلیل اکثر مرورگرهای جدید از قابلیتی به نام کش یا ذخیره گاه استفاده می کنند. ذخیره گاه در اصل یک مکان بروی حافظه سخت رایانه شماست که زمانی که از یک سایت بازدید می کنید، این بخش از حافظه بوسیله مرورگر پر می شود. تا در مواقع بعدی در حد امکان از دانلودهای اضافی جلوگیری شود.

بدین صورت برای دفعات بعدی که یک صفحه اینترنتی را باز می کنید، سرعت بارگذاری آن بیشتر می شود، علاوه بر این که پنهای باند اینترنت شما کمتر صرف گرفتن اطلاعات تکراری می گردد.

تا به حال به صفحاتی برخورد کرده اید که برای بار اول بازدید از آنها، زمان زیادی را باید منتظر بمانید؟ برای بار اول تمام اطلاعات آن صفحه باید از سرور سایت دانلود شود، به همین دلیل زمان زیادی طول خواهد کشید. ولی اگر در مواقع دیگر به همان صفحه مراجعه کنید، سرعت بارگذاری صفحه بمراتب بیشتر می شود. با این مثال بیشتر به مفهوم ذخیره گاه مرورگر پی می برید.

در مرورگرهای مختلف کیفیت پشتیبانی از قابلیت ذخیره گاه متفاوت است. به عنوان مثال در  فایرفاکس به راحتی می توانید حالت مرورگر را به Offline تغییر دهید و تمام صفحاتی را که قبلاً از آنها بازدید کرده اید را دوباره مرور کنید. بدون این که به اینترنت دسترسی داشته باشید. این نشان دهنده قوی بودن قابلیت ذخیره گاه در مرورگر فایرفاکس است که شاید کمتر مرورگری از این ویژگی با این کیفیت پشتیبانی نماید.

خوب، تا اینجا حتماً در مورد ذخیره گاه یا کش مرورگر اطلاعات خوبی بدست آوردید که با این اطلاعات تجربه بهتری از وب را می توانید از این به بعد داشته باشید.


نظرات ()
آخرین نوشته ها

گروه آموزشی جمال در صدد این است که روزانه فیلم های با کیفیتی را تولید کند!

جمال نام طرحی است که در آن اقدام به تولید و انتشار ویدیوهای آموزش رایانه به زبان فارسی و رایگان می شود. در این طرح سعی می شود روزانه چندین ویدیو با کیفیت مطلوب تولید شده و در شبکه های اجتماعی مختلف همچنین در سایت کاربر رایانه به نشانی ComputerUser.ir با لینک مستقیم منتشر گردند. برای اطلاعات بیشتر به JamalTV.com مراجعه نمایید.

لینک دوستان

تمامی حقوق محفوظ است!