برگردانی تنظیمات Inernet Explorer به حالت پیش فرض

برای این که بتوانید از اینترنت استفاده کنید، حتماً باید بروی رایانه شما یک مرورگر اینترنتی وجود داشته باشد. مرورگر پیش فرض و اولیه‌ای که بروی رایانه شما نصب است، اینترنت اکسپلورر یا Internet Explorer است که محصول شرکت مایکروسافت است و به طوری می‌توان گفت که همراه ویندوز عرضه می‌شود. تنظیمات زیادی از جمله، تغییر در ظاهر، افزونه‌ها، رمزهای عبور و … در این مرورگر حین استفاده از آن بوجود می‌آید که به جهت سفارشی کردن تنظیمات آن برای بهتر بهره بردن از آن است. اما گاهی ممکن است که خواسته باشید آن را به حالت اولیه و پیش‌فرض برگردانید که همانند دیگر نرم افزارهای رایانه ای که قابلیت برگردانی تنظیمات به حالت پیش فرض را دارد، با Internet Explorer هم می‌توانید این کار را انجام دهید.


خیلی از اوقات زمانی که یک برنامه مخصوصاً از نوع رایگانش نصب می‌کنید، و یا از زمان اولین استفاده از مرورگر خودتون زیاد می‌گذرد، اینجاست که مرورگر شما آلوده به بسیاری از برنامه‌های مزاحم ناخواسته می‌شود. ممکن است بعضی از این برنامه‌ها تبلیغ‌افزار باشد و در برخی اوقات هم ممکن است که جاسوس‌افزار باشند. به همین دلیل ممکن است که خواسته باشید که تمامی آنها را پاک کنید و تنظیماتتان را در اینترنت اکسپلورر از دوباره انجام دهید.

دقت کنید که با برگرداندن تنظیمات Internet Explorer به حالت پیش فرض، تمامی افزونه‌هایی که نصب کرده بودید و همچنین تمامی اضافات و رمزهای عبور ذخیره شده در مرورگر پاک خواهند شد. مگر پیوندهای محبوب(Favorites) و همچنین خوراک‌هایی(Feeds) که ذخیره شده‌اند.

خوب، برای شروع عملیات برگردانی تنظیمات Inernet Explorer به حالت پیش فرض باید این مرورگر را باز کنید و از نوار بالای برنامه بروی Tools کلیک کنید. اگر عنوانی نوار فهرست بالای مرورگر برای شما نمایان نیست، باید یک بار بروی دکمه Alt صفحه کلید بفشارید.

سپس از فهرستی که برایتان باز می‌شود، Internet Options را انتخاب کنید تا پنجره‌ای موسوم به همین نام باز گردد. در این پنجره باید به سربرگ Advanced بروید و بروی دکمه Reset کلیک کنید، و سپس بروی OK کلیک کنید. کار شما تمام است و تمام تنظیمات در اینترنت اکسپلورر به حالت اولیه و پیش فرض تبدیل می‌شود. امیدوارم که موفق باشید.

برگردانی تنظیمات Inernet Explorer به حالت پیش فرض