برگرداندن تنظیمات دیوار آتش ویندوز به حالت اولیه

دیوار آتش از قسمت‌های امنیتی یک سیستم رایانه‌ای است که هر کسی که از رایانه استفاده می‌کند باید بتواند یک دیوار آتش روی رایانه خود نصب کند و آن را در جهت افزایش ایمنی خود به صورت حرفه‌ای تنظیم کند. اما سیستم عامل ویندوز خود یک دیوار آتش دارد که کمتر کسی می‌داند با استفاده از این دیوار آتش می‌توان تا حد زیادی امنیت رایانه را تامین نمود. در نوشته‌های بعدی از وبلاگ کاربر رایانه بشتر در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد. ولی اگر تنظیمات دیوار آتش ویندوز را به درستی انجام ندهید، ممکن است خطراتش بیشتر از این باشد که اقدام به تنظیم کردن آن از روی نادانی باشید. به همین دلیل ما در اینجا به شما نحوه برگرداندن تنظیمات دیوار آتش در حالتی که شما چاره‌ای جز این کار ندارید، اشاره می‌کنیم.


اگر شما به این موضوع مشکوک هستید که آیا دیوار آتش شما به درستی کار می‌کند یا خیر، می‌توانید با یک کلیک تمامی تنظیمات آن را به حالت اولیه برگردانید که به حالت پیش فرض شناخته می‌شود. می‌توان این کار را انجام داد و تمام تنظیمات را از نو انجام داد.

بدین منظور بروی فهرست شروع (Start Menu) ویندوز کلیک کنید و Control panel را انتخاب نمایید. از پنجره تنظیمات کلی رایانه، باید بروی دکمه System and Security کلیک کنید (در ویندوز 7 باید بروی Windows Firewall کلیک کنید) که به صورت یک نماد رنگی می‌باشد. پس از آن پنجره مدیریت مرکزی دیوار آتش رایانه ویندوز شما باز می‌شود. حال از ستون سمت چپ بروی دکمه Restore Defaults کلیک کنید.

برگرداندن تنظیمات دیوار آتش ویندوز به حالت اولیه

با این کار توانستید به سادگی تنظیمات دیوار آتش ویندوز خود را به حالت پیش فرض درآورید.