سلام، موتور جستجوی کامل فارسی

Salam.ir نشانی یک سرویس برخط است که بوسیله آن می‌توانید به جستجوی در وب بگردید. پایگاه داده این موتور، از موتورهای معروفی مثل گوگل، یاهو و بینگ تغذیه می‌کند و ادعا می‌کند که نتایجی کامل‌تر از آنها را به صورت یکپارچه به شما بر می‌گرداند. البته شاید هم با کمی استفاده از آن برای مدتی شما هم موافق این موضوع شوید که نتایج آن برای کاربران فارسی زبان مناسب‌تر است.

موتورهای جستجوی معروف در جهان بروی بیشتر زبان های زنده‌ی جهان در حال کار هستند و می‌خواهند از هر کشوری برای خود مخاطب داشته باشند و بتوانند قلمرو حکومت خود را وسیع‌تر از پیش کنند. به همین دلیل شاید به صورت خاص نتوانند به شکلی کامل نیازهای کاربران یک زبان را پاسخ دهند. البته انصافاً گوگل خوب توانسته که زبان پارسی را تحت پوشش جستجوی خود قرار داده و کاربران ایرانی را راضی نگه دارد و این به دلیل موقعیت استراتژیک ایران در امر سیاست‌هایی است که آنها به دنبالش هستند. شما نمی‌توانید درک کنید اطلاعاتی که گوگل از ایران در روز جمع آوری می‌کند چقدر است و با آنها چه کاری که نمی‌توان انجام داد!

به دلیل همین موضوعات سیاسی هم کشور ما بارها سعی کرده است که در قالب طرح‌هایی کشوری کاری را انجام دهد که ما را از وابستگی به آنها خلاص کند، اما مثل اینکه موفق نبوده و به هیچ عنوان خوب عمل نکرده است! این قضیه را می‌توان در سیستم عامل ملی، مرورگر ملی و … دید.

اما یکی از شرکتهای خصوصی به نام بیان کار جالبی کرده است که آن، راه اندازی سایتی است که شاید در آینده آن را بتوان کنار گوگل، البته در زمینه جستجو صفحات وب، گذاشت. این سایت نتایج دیگر موتورهای معروف را جمع آوری کرده و پس از پالایش آنها را به کاربران خود نمایش می‌دهد. در این بین، تمامی نتایج را برای پارسی زبانان بهیه می‌کند و باعث می‌شود کسانی که به دنبال محتوای فارسی می‌گردند، بهتر به هدف خود برسند.

salam search engine

این سرویس ویژگی‌های خوب دیگری هم دارد که یک مورد از آنها را می‌توان یه خاصیت ضد هرزنوشته اشاره کرد. زمانی که نتایج به شما نشان داده می‌شود، مواردی که احساس می‌شود امکان دارد مورد بی ارزشی باشد را با علامت هرزنوشته به شما نشان می‌دهد. بدین ترتیب نتایجی به شما برگردانده می‌شود که تا حد امکان با کیفیت است و شما با کلیک بروی هر کدام از نتایج اطلاعات خوبی در مورد واژه‌ی مورد جستجوی خود کسب خواهید کرد.

شما هم می‌توانید برای یکبار هم که شده از این موتور جستجوی پارسی استفاده کرده و برای اطلاعات بیشتر در مورد این شرکت به وبلاگ رسمی شرکت بیان مراجعه نمایید. شاید مشتری پر و پا قرص این موتور شدید!

/ 0 نظر / 63 بازدید