چگونگی نصب ابزارک در ویندوز 7

دانلود و نصب کردن ابزارک‌های ویندوز کار بسیار ساده‌ای است، اما اگر هرگز این کار را انجام نداده‌اید این راهنما باید به شما کمک کند. نصب ابزارک ویندوز 7 معمولاً کمتر از چند دقیقه از وقت شما را می‌گیرد.

در وهله اول باید آن ابزارک مورد نظر را دانلود کنید. در نوشته‌های بعدی مربوط به هر ابزارک، ما پیوند دانلود آن را هم خدمت شما عرض می‌کنیم. مراحلی که معمولاً باید طی کنید به قرار زیر است:

چگونه ابزارک ویندوز 7 را نصب کنیم.

  1. فایل نصب ابزارک ویندوز 7 را دانلود کنید. ابزارک‌ها معمولاً به شکل رایگان از سایت‌های گوناگون در دسترس هستند.
  2. با دو بار کلیک بروی فایلی که پسوند GADGET دارد آن را اجرا کنید.
  3. اگر سیستم عامل شما یعنی ویندوز یک هشدار امنیتی داد، بروی Install کلیک کنید تا اجازه نصب این ابزارک به شما داده شود. بیشتر ابزارک‌ها توسط اشخاص ثالث کدنویسی می‌شوند، پس ضرورتاً باید به امنیت این مقوله هم توجه شود.
  4. پس از اینکه برنامه نصب ابزارک را اجرا کردید، باید تنظیمات مربوط به ابزارک را انجام دهید. بسته به ابزارک مورد نظر تنظیماتی که باید شما انجام دهید متفاوت است. مثلا در مورد ابزارک ساعت شما می‌توانید شکل و قالب و رنگ ساعت را مطابق سلیقه خود عوض کنید.

زمانی که شما ابزارکی را از صفحه دسکتاپ حذف می‌کنید این بدان معنی نیست که به کلی حذف شده است. آن ابزارک موجود است، شما فقط باید بروی صفحه ی اصلی ویندوز راست کلیک کرده و سپس بروی Gadgets کلیک کنید. با این کار تمامی ابزارک‌هایی که نصب کردید را می‌توانید مشاهده کنید و از آنجا هر آنچه که می‌خواهید را فراخوانی کنید.

در ضمن دقت کنید که ابزارک‌های ویندوز 7 و ویستا، از ویندوز XP و نسخه‌های قدیمی پشتیبانی نمی‌کنند. پس آنها را بروی این سیستم‌عامل‌ها نمی‌توانید نصب کنید. مگر اینکه از برنامه‌های کمکی مخصوص این کار کمک بگیرید.

/ 0 نظر / 62 بازدید