بهترین افزونه های فایرفاکس

در مدتی پیش طبق اعلام خود سایت Mozilla تعداد دانلود افزونه های مرورگر فایرفاکس این شرکت، به بیش از 3 بیلیون بار رسیده است. این دلیلی بر محبوبیت این مرورگر و همچنین افزونه های متعلق به فایرفاکس است.

ولی شاید برای شما جالب باشد که بدانید پر استفاده ترین های این افزونه های دانلودی کدامیک هستند که بازار داغ تری نسبت به دیگر افزونه دارند. در اینجا به هشت افزونه که خود سایت Mozilla معرفی کرده است از نظر محبوبترین افزونه های فایرفاکس اشاره می کنیم و کارایی آنها را شرح می‌دهیم.

1- Adblock Plus: این افزونه با رکورد دار ترین کاربر فعال چیزی حدود 13.5 میلیون کاربر فعال در صدر پردانلود ترین افزونه فایرفاکس قرار دارد. کار این افزونه مسدود کردن پنجره های تبلیغاتی برای کاربران فایرفاکس می‌باشد.

2- Video DownloadHelper: این افزونه کار دانلود و گرفتن پرونده های تصویری و فیلم را از صفحات مختلف وب بر عهده دارد. به سادگی همین طور که درحال گشت و گذار در اینترنت هستید، زمانی که به یک پرونده دانلودی می رسید، نماد این افزونه به شکل متحرک در می‌آید و شما با یک کلیک به سادگی می توانید آن را دانلود کنید.

3- Greasemonkey و Firebug: این دو افزونه مربوط به توسعه دهنگان وب می شود که کار طراحی و ساخت صفحات وب، مخصوصاً از نوع فعل و انفعالی آنها را، بسیار ساده و لذت بخش می‌کند. که به ترتیب 2.8 میلیون و 3 میلیون کاربر فعال روزانه دارند. Gressemonkey با افزوندن کدهای آماده کوچک در هر چه فعل و انفعالی تر شدن صفحات وب کمک می کند و Firebug برای ساخت صفحات وب و پشتیبانی از فناوری های HTML، CSS، Javascript بسیار کارا می باشد.

4- Download Statusbar: این افزونه با 2.2 میلیون کاربر فعال روزانه، وضعیت پرونده های دانلودی را در یک نوار وضعیت مرتب نشان می دهد. بدون این که پنجره دانلود خود مرورگر مزاحم کار شما باشد.

5- NoScript: تعداد کاربران فعال روزانه این افزونه 2.1 میلیون می باشد، که کار حفظ امنیت و جلوگیری از سوء استفاده های آسیب پذیری مرورگر را برای شما انجام می دهد. به عنوان مثال پرونده های اسکریپ که یک عامل بالقوه خطرساز می توانند تلقی شوند، را می توان با استفاده از این افزونه غیر فعال کرد و فقط بروی دامنه ها و سایت های امن به آنها اجازه اجرا شدن داد.

7- Personas Plus: این افزونه هم به درد کسانی می خورد که به ظاهر فایرفاکس خود اهمیت می دهند. این افزونه با 2 میلیون کاربر فعال در روز، یکی از پرکاربردترین و بهترین افزونه های فایرفاکس تقلی می شود. همچنین با این افزونه قالب های بسیاری را میتوانید بروی مرورگر خود نصب کنید و ظاهر فایرفاکس را به کلی تغییر دهید.

8- DownThemAll: این افزونه کار را برای افرادی که مدام در حال دانلود کردن از اینترنت هستند، ساده تر از قبل می کند. بدین دلیل که ابزارهای مورد نیاز برای دانلود کردن پرونده های مختلف را در کنار هم قرار داده تا به یک افزونه تمام حریف تبدیل شود. این افزونه به عنوان یک مدیریت دانلود مرورگر و همچین شتاب دهنده برای سرعت دانلود فایل های مختلف کاربرد دارد که گفته می‌شود سرعت دانلود را تا 4 برابر حالت عادی افزایش می‌دهد. از این جهت در زمان شما بسیار صرفه جویی می‌کند. این افزونه بیش از 1.9 میلیون کاربر فعال روزانه دارد.

اینها پرکاربردترین افزونه های فایرفاکس بود که از روی تعداد دانلود و کاربران فعال روزانه، مقدار محبوبیت آنها بدست آمده است و در سایت خود Mozilla درج شده است. شما هم اگر فکر می کنید که این افزونه ها دارای ویژگی هایی هستند که می‌توانند نظر شما را هم به خود جلب کنند، می‌توانید با کلیک کردن بروی عنوان هر کدام به صفحه نصب همان افزونه از سایت سازنده منتقل شوید و در همان جا آن را نصب کنید.

/ 0 نظر / 39 بازدید