وبلاگ نویسی فارسی و رایگان

درحال حاظر داشتن یک وبلاگ یکی از ضروریات دنیای نوین است. هر کسی را که می‌بینید، دارای یک وبلاگ در یکی از سرویس‌های وبلاگ‌نویسی است. پس شاید شما هم نیاز داشته باشید که برای خود یک وبلاگ دست و پا کنید.

وبلاگ‌نویسی رابطه نزدیکی با نویسندگی دارد. شما باید دست به قلمتان خوب باشد. یا حداقل بتوانید امورات زندگی خود را به صورت خاطرات بنویسید. البته منظور این نیست که اگر نمی‌توانید بنویسید، پس نمی‌توانید هم یک وبلاگ داشته باشید. خیلی از افراد هستند که داری وبلاگ تصاویر یا فیلم هستند. یعنی در آن از محتوای تصویری استفاده می‌کنند، در عوض محتوای متنی. این را هم باید بدانید که خیلی‌ها نوشتن را از وبلاگ‌نویسی آغاز کردند. پس در ابتدایی که در مورد مهارت‌های نوشتن چیزی نمی‌دانید، نگران نباشید. کم کم به پیشرفت خوبی خواهید رسید.

وبلاگ نویسی فارسی و رایگان

و اما وبلاگ‌نویسی را باید از کجا شروع کرد؟ راه‌اندازی وبلاگ و اداره آن کار بسیار آسانی است. بعلاوه این کار لذت خاص خودش را دارد. اگر شما دوست دارید که با نوشتن یک مطلب یا انتشار یک محتوا از نظرات دیگران باخبر شوید، به این کار یعنی وبلاگ‌نویسی کاملاً علاقه مند هستید. هستند کسانی که به نوشته های شما علاقه مند می‌شوند و مطالب شما را دنبال می‌کنند و این یک حس خوبی به شما می‌دهد. البته اگر نوشته های شما حاوی اطلاعات خوب و کاربردپذیر باشد.

یک منبع خوبی که قصد معرفی آن را به شما دارم، سایت Bloging.ir است که از مبتدی ترین آموزش ها برای داشتن یک وبلاگ شروع می‌شود و تا حرفه ای ترین نکات ادامه دارد. مقالات همراه با تصاویر و عمق مطلب مطرح شده است. طوری که خواننده را در جریان کامل موضوع قرار دهد. شما با خواندن مقالات موجود در این سایت، به راحتی می‌توانید برای خود یک وبلاگ خوب، ساده، رایگان و فارسی در کوتاه ترین زمان ممکن راه‌اندازی نمایید.

برای پیدا کردن یک مقاله خاص در سایت Bloging.ir بهتر است از فهرست موضوع سمت راست نوار کناری استفاده کنید. اول بروی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید و پس از اینکه نوشته‌های مورد نظر شما پدیدار شدند، بروی موضوع یا عکس آن مطلب کلیک کنید تا کل مقاله برای شما باز شود. بدین صورت پس از خواندن آن مقاله خواهید دید که کاری را که می‌خواستید انجام دهید، چقدر ساده بوده است.

وبلاگ‌نویسی فقط نوشتن نیست. شما به هر صورتی که بتوانید محتوا تولید کنید، باز مخاطب دارد. مثلاً محتواهایی مانند عکس، صوت، فیلم و … بسیار جذاب تر از متن هستند. البته اگر سرعت اینترنت کاربران وبلاگ شما اجازه این کار را به آنها بدهد. برای همین باید به این موضوع هم، هنگام انتشار یک مطلب توجه کنید.

در انتها امیدوارم که این نوشته راهنمای خوبی برای شروع وبلاگ نویسی لذت بخش شما باشد، و بتوانید به راحتی از گفته های این سایت استفاده کنید.

/ 0 نظر / 48 بازدید