آموزش نصب برنامه های کاربردی بروی رایانه های ویندوز

همانطور که می‌دانید باید برای نصب یک برنامه از روی یک سی دی یا طرق مشابه آن را داخل درایو مربوطه بگذارید تا CD بالا بیاید. ممکن است سی دی دارای خوداجرا یا Autorun باشد که به شما در طی کردن مراحی نصب کمک زیادی می کند. ولی اگر هم برنامه نصب شما دارای خوداجرا نبود باید به دنبال فایل اجرایی آن بگردید و بروی آن دوبار کلیک کنید تا مراحل نصب برایتان شروع شود.

آموزش نصب نرم افزار بروی رایانه های ویندوز

ولی برای برنامه‌هایی هم که از اینترنت دانلود می‌کنید کافی است بروی فایل اجرایی آن دو بار کلیک کرده تا مراحل نصب آغاز گردد، و شما باید به ترتیب مراحل را مطابق نوشته‌ها دنبال کنید. بیشتر برنامه‌ها، روال نصب مشابهی را دارند که معمولاً شما باید برای گذراندن این مراحل بروی دکمه های Next کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

بسیاری از برنامه‌ها هم دارای یک فایل راهنما معمولا به اسم Readme هستند که با فرمت‌های گوناگون در کنار نرم افزار قرار داده می‌شود. که شما با خواندن آن می توانید از مراحل نصب آن نرم افزار آگاهی یابید. این فایل معمولاً به زبان انگلیسی است ولی در برخی مواقع که دوستان همزبان آن برنامه را برای ما آماده کرده‌اند یک نسخه فایل راهنمای فارسی هم برای ما قرار داده‌اند.

هنگام دانلود برنامه‌ها از اینترنت بسیار احتیاط کنید. چون ممکن است فایلی که دانلود کردید دارای بدافزار از قبیل ویروس، کرم و تروجان باشد. اگر بروی رایانه خود یک آنتی ویروس به روز شده دارید بهتر است قبل از اینکه آن برنامه را نصب کنید برای یافتن کدهای مخرب آن را بوسیله ضد ویروس پویش (Scan) کنید. برای بیشتر دانستن در مورد نکات امنیتی هنگام اتصال به اینترنت می توانید به بخش امنیت این سایت مراجعه کنید.

/ 0 نظر / 127 بازدید