نکاتی در مورد جابجایی حافظه سخت رایانه

اول از همه سعی کنید در زمانی که رایانه شما به برق متصل است، به هیچ عنوان درب کیس را باز نکنید، و اگر هم باز می‌کنید، اصلاً دست به قطعات آن نزنید. این بدین دلیل است که ممکن است که بدن شما حاوی الکتریسیته ساکن باشد که سبب صدمه دیدن به قطعات می‌شود. علاوه بر آن در مدارات سخت افزار رایانه شما الکتریسیته و سینگال وجود دارد. اگر شما بروی برد موجود در هر کجای رایانه دست بزنید، می‌بینید که حتی باعث سوختن آن قسمت می‌شود.

برای همین اگر در حالت روشن، بروی بُرد حافظه سخت دست بزنید، حافظه شما خواهد سوخت(موردی که خودم تجربه‌اش کردم). بنابر این به این نکته بسیار دقت کنید و از باز کردن درب کیس زمانی که رایانه شما به برق متصل است اجتناب کنید.

نکاتی در مورد جابجایی حافظه سخت رایانه

نکته دیگر اصابت ضربه است که باید از آن هم پرهیز شود. در حالی که حافظه شما در حال کار کردن باشد، بیشتر مستعد خراب شدن از اگر به آن ضربه ناگهانی وارد شود. در زمانی هم که می‌خواهید آن را تا رایانه مقصد حمل کنید، سعی کنید حداقل ضربه به آن وارد شود. در لفافی آن را جا دهید که ضربه‌پذیری بیشتری داشته باشد.

در وصل کردن کابل‌ها دقت کنید و کابل برق و داده را به درستی در سر جای خود متصل نمایید. این کار را هم زمانی که رایانه کاملاً خاموش است انجام دهید. از به درستی نصب شدن هر کدام اطمینان حاصل نمایید.

در انتها هم سعی کنید که از حافظۀ سختی (هاردی) متناسب با دیگر سخت افزارها و همچنین نیازتان استفاده کنید. اگر نیازی نمی‌بینید که داده ها و اطلاعات زیادی را بروی رایانه ذخیره کنید، از نصب کردن حافظه های چند ترابیتی پرهیز کنید، این کار علاوه بر بالابردن هزینه‌های شما، باعث کم شدن سرعت رایانه هم می‌شود. هر چند با وارد شدن حافظه‌های با  ظرفیت بالاتر، به سرعت آنها هم افزوده شده است.

/ 0 نظر / 61 بازدید