پشتیبان گیری از تمامی تنظیمات فایرفاکس، کروم، اپرا و IE

به هر حال برای گرفتن پشتیبان از داده های موجود در مرورگرهای ذکر شده، ما می خواهیم نرم افزاری را معرفی کنیم که کار ما را در گرفتن Backup بسیار ساده می کند. این برنامه FavBackup نام دارد و قابل دریافت از سایت سازنده به صورت رایگان است. برای دانلود رایگان FavBackup اینجا کلیک کنید. با کلیک بروی این پیوند به صفحه ای از سایت سازنده منتقل می شوید که در آنجا باید از قسمت Download FavBackup نسخه Zip را بارگیری نمایید.

پس از اینکه این نرم افزار را دانلود یا بارگیری نمودید، باید آن را اجرا کنید که با دوبار کلیک بروی آن پرونده قابل اجرا است. البته دقت کنید که اول باید آن را از حالت فشرده خارج کنید. این نرم افزار به صورت قابل حمل است و نیازی نیست که شما آن را بروی رایانه خود نصب کنید، این کار شما را بسیار ساده می کند که دیگر احتیاج به گذراندن مراحل نصب نرم افزار ندارید. پس از آن برنامه برای شما باز می گردد و تصویر زیر، سربرگ های موجود در قسمت بالایی نرم افزار را نشان می دهد:

سربرگ های نرم افزار favbackup

از سربرگ Backup باید نوع مرورگری که بروی رایانه شما نصب است و می خواهید از تنظیمات آن پشتیبان تهیه کنید را انتخاب کنید. پس از آن یک صفحه دیگر برایتان باز خواهد شد که  باید در آنجا تعیین کنید که از کدامیک از تنظیمات مرورگر مورد نظر می خواهید پشتیبان تهیه کنید، که این کار را با انتخاب گزینه های مد نظر می توانید انجام دهید. برای تعیین مکان ذخیره سازی پرونده پشتیبان باید روی علامت پوشه از قسمت Backup Location کلیک کنید و محل ذخیره سازی را تعیین نمایید.

سپس بروی دکمه Next کلیک کنید و صبر کنید که نرم افزار کار خود را به اتمام برساند. پس از اتمام کار شما باید بروی دکمه Finish کلیک کنید تا کار ذخیره سازی تمام شود. حال که به محل ذخیره سازی پرونده پشتیبان مراجعه می کنید، می بینید که یک پرونده با پسوند .dat برای شما بوجود آمده که آن را می توانید برای بارگذاری مجدد در مرورگر مورد نظر نگهداری کنید.

برای برگرداندن یک پشتیبان به مرورگر خاص خود هم باید دوباره نرم افزار FavBackup را باز کنید و این دفعه به سربرگ Restore بروید. از آنجا مرورگر را انتخاب کنید و در صفحه جدید از قسمت Bakup Location محل پرونده پشتیبان ذخیره شده را انتخاب کنید و گزینه هایی که هم که میخواهید دوباره برگردند را انتخاب کنید و بروی Next کلیک کنید و به مرحله بعد بروید. سپس تمامی تنظیمات موجود درون آن پرونده پشتیبات به درون مرورگر شما بارگذاری می شود.

این توضیحات و نحوه استفاده از نرم افزار رایگان FavBackup بود که سعی شد به شکلی صریح به صورت ساده نحوه استفاده از آن جهت گرفتن پشتیبان از مرورگر های موجود آموزش داده شود. امیدوارم که به درد شما خورده باشد.

/ 0 نظر / 80 بازدید