مواردی که از منوی استارت ویندوز 7 حذف شده

امکاناتی که از منوی استارت ویندوز حذف شده‌اند به قرار زیر است:

Connect To : این دکمه که برای شما فهرستی از اتصالات (Connection) به اینترنت را فراهم می‌کرد، در این نسخه از ویندوز حذف شده است. برای دیدن فهرستی از شبکه‌هایی که شما می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید، بروی دکمه شبکه، از گوشه پایین سمت راست صفحه ویندوز da12251d-1e9a-4032-afae-009876c6c5a3_80 کلیک کنید. بروی Open Network and Sharing Center کلیک کنید. با این کار همان پنجره اتصالات اینترنت برای شما نمایان می‌شود.

مواردی که از منوی استارت ویندوز 7 حذف شده

Printers : دکمۀ Printers در نسخه جدید ویندوز به نام Devices and Printers شناخته می‌شود و تغییر کرده است. شما می‌توانید با کلیک بروی این مورد به لیستی از وسایل جانبی متصل به رایانه مانند چاپگرها، فکس، صفحه نمایش و موس دسترسی داشته باشید.

Network : دکمه Network از منوی شروع ویندوز هم حذف شده است، اما این مورد به قسمت ناوبری اکتشافگر ویندوز یا Navigation Pane of Windows Explorer منتقل شده است. این بخش همان قسمت سمت چپ My computer است. شما می‌توانید در همین قسمت بروی Network برای مشاهده فهرستی از رایانه‌های متصل به شبکه جاری شما، کلیک کنید. که اگر به شبکه ای متصل نباشید با صفحه‌ای خالی مواجه خواهید شد.

Recent Items : این مورد هم از منوی استارت حذف شده است، هرچند برنامه‌ها و فایل‌هایی که شما اخیراً باز کردید، هنوز در فهرست‌های پرشی (Jump List)، برای منوی شروع به صورت خودکار نمایش داده خواهد شد. همچنین می‌توانید Recent Items را که موارد باز شدۀ آخری را به شما نشان می‌دهد را در صورت تمایل به منوی شروع ویندوز 7 برگردانید.

به نکته دیگری که باید بدان اشاره شود هم باید توجه کنید که، گزینه منوی استارت قدیمی یا Classic، که به شما نمایی از عملکرد و ظاهر نسخه‌های قدیمی ویندوز را می‌داد، دیگر در این نسخه از ویندوز وجود ندارد.

/ 0 نظر / 85 بازدید