امن کردن رایانه شخصی

بنابراین تمثیل رایانه شما مثل خانه یا آپارتمان شماست. همانطور که شما از خانه خود به عنوان یک فضا برای زندگی محافظت می‌کنید، از رایانه هم باید مثل یک فضا برای نگهداری اطلاعات مراقبت کنید. بنابراین یک رایانه مثل یک خانه و وسایل درون آن می‌باشد.

به عنوان مثال شما می‌دانید که اگر در خانه خود با صدای بلند صحبت کنید، دیگران خارج از خانه شما احتمالاً می‌توانند صدای شما را بشنوند. شما زمانی که از خانه خارج می شوید در ها و پنجره ها را می‌بندید، و کلید خانه را به هر کسی نمی‌دهید. برخی افراد هم ممکن است یک  سیستم امنیتی برای خانه خود نصب کنند که جزء کارهای مکمل برای امنیت یک خانه محسوب می‌شود. تمامی این موارد جزئی از زندگی در یک خانه می‌باشد.

امن کردن رایانه شخصی

حال بگذارید یک مثال مشابهی برای رایانه شخصی شما داشته باشیم. نامه های الکترونیکی، پیام‌های فوری و بیشتر عبور و مرورهای تحت شبکه اینترنت به طور شفاف و واضح جابجا می‌شوند، که هر کسی که بتوانید این اطلاعات را دنبال کند می‌تواند آنها را بخواند. اینها چیزهایی است که شما باید بدانید. همیشه باید از رمزهای قوی و مشکل استفاده کنید، و مراقبت های لازم را هنگام خواندن نامه اعمال کنید، مخصوصاً مواردی که به طور ناخواسته ظاهر می‌شوند. این موارد کارهایی است که باید برای امنیت رایانه شخصی انجام دهید. و بالاخره شما می‌توانید یک دیوار آتش - Firewall برای عبور و مرور اطلاعات رایانه خود، ضد ویروس، وصله‌های امنیتی مربوط به برنامه‌های گوناگون، و رمزنگاری برای بهبود سطح امنیت رایانه خود نصب کنید. که ما به این موارد چیزهایی می‌گوییم که باید نصب کنید.

در نوشته‌های دیگر به موارد امنیتی مربوط به هر موضوع به طور تخصصی اشاره می‌کنیم، تا با آنها بتوانید امنیت رایانه خود را افزایش دهید.

/ 0 نظر / 17 بازدید