پیش نمایش صفحات وب در نتایج جستجوی گوگل

یک عبارت را در جعبه جستجوی گوگل وارد می کنید و بروی Enter کلیک می‌کنید. سپس نتایجی بر مبنای خواست شما به شما نشان داده می شود که باید بروی یکی از آنها کلیک کنید. اما قبل از این که بروی عنوان یک مطلب یا مبحث کلیک کنید، بهتر است با نگاه به پیش نمایش یک صفحه از محتویات آن به صورت کلی با خبر شوید. پس موشواره را بروی یکی از موارد می برید و بروی فلشی که در روبروی آن ظاهر می شود، کلیک می‌کنید. این فلش خاکستری کمرنگ است. پس از لحظاتی، بسته به سرعت اینترنت شما، می بینید که پیشنمایش صفحه مورد نظر برای شما نمایان می‌شود. حال باید تصمیم بگیرید که آیا این صفحه حاوی اطلاعات مورد نظر شما هست یا خیر.

پیش نمایش صفحات وب در نتایج جستجوی گوگل

این کلیات کار با پیش نمایش صفحات وب در نتایج جستجوی گوگل بود که باید می دانستید. اما این مورد چه فایده ای دارد؟ شاید موضوع تا به اینجا برای شما روشن شده باشد. اما برای واضح تر شدن بحث، یک مثال کاملاً کاربردی برای شما می زنم. فرض کنید به دنبال آموزش وبلاگ نویسی می گردید و این اصطلاح را در نتایج موتور جستجو وارد می کنید. می بینید که 10 موضوع برای شما به نمایش در می آید. اما همانطور که می دانید، در بین این چند سایتی که به شما نشان داده می شود، چندین سایت و وبلاگ تبلیغی هم هستند که شما نمی خواهید از آنها بازدید کنید. چرا که وقت شما را می گیرند و سرگرمتان می کنند. علاوه بر آن اگر وارد یک سایتی شوید که محتوای مورد نظر شما در آن وجود نداشته باشد، دوباره باید به یک صفحه قبل برگردید و دوباره بروی یک عنوان دیگر کلیک کنید. و این کار را تکرار کنید تا به یک صفحه با اطلاعات خوب وارد شوید. این کار کاملاً تصادفی است.

اما زمانی که با پیش نمایش صفحات، نتیجه ای را که قرار است بروی آن کلیک کنید، محدودتر می کنید، زمان شما کمتر هدر می رود و بهتر می توانید مطلب مورد نظر خود را بیابید که بیشتر می توانید بخوانید و بیاموزید.

این قابلیت را گوگل به صفحات نتایج جستجوی خود اضافه کرده است که به کاربران خود در پیدا کردن محتواهای مورد نظر خود کمک کند. اما این کار به خود گوگل هم در چیدمان نتایج جستجو برای افراد دیگر هم کمک می کند. مثلاً اگر شما با دیدن پیش نمایش یک صفحه در بخش نتایج موتور جستجو، از آن رد شدید و آن را به درد نخور قلمداد کردید، این موضوع را گوگل می فهمد و از آن به سادگی نمی گذرد. بلکه در نتایجی که قرار است برای دیگر کاربران به نمایش درآید تاثیر می گذارد.

در نهایت با اطلاعاتی که از طریق این مقاله به شما منتقل شد، امیدوارم که از ابزارهایی که موتورهای جستجو از قبیل گوگل به شما میدهند، نهایت استفاده را برای صرفه جویی در زمان خود ببرید. منتظر نظرات شما در مورد مقالات وبلاگ رایانه و اینترنت هستیم.

/ 0 نظر / 42 بازدید