آبجکت سه بعدی چیست؟

سوال بعدی این است که، اشیاء سه بعدی به چه دردی می‌خورد؟ این اشیاء توسط نرم افزارهای سه بعدی ساز ساخته می‌شوند، مثل برنامه هایی که در بالا ذکر شد: Maya یا 3d Max. پس از اینکه این اشیائ از هر آنچه که در ذهن شماست ساخته شدند، حال می‌توانید از آنها خروجی بگیرید. این خروجی می‌تواند به صورت یک عکس ساده باشد و یا حتی آن را متحرک کنید و به صورت یک انیمیشن پویا خروجی بگیرید.

آبجکت سه بعدی چیست؟

پس حال می فهمید که این کارتون های سه بعدی یا پویانمایی های سه بعدی چگونه ساخته می‌شوند. اول کاراکترهایی ساخته می‌شوند که به نوعی همان اشیاء سه بعدی ما هستند و سپس آنها را طبق روال خاصی متحرک می کنیم و به صورت فنی از آنها خروجی می گیریم. بدین صورت کارتون سه بعدی ما تمام است.

پس آبجکت های سه بعدی یا اشیائ سه بعدی، به درد ساختن تصاویر سه بعدی و یا حتی کارتون های سه بعدی می خورند که برای کسانی که در این کار مشغول فعالیت هستند، خیلی می‌تواند مفید باشد.

این اشیائ را هم می‌توان خودمان به صورت از صفر، یعنی از ابتدا، بسازیم؛ که این کار با استفاده از همان نرم افزارهای رایانه سه بعدی ساز انجام می‌شود. و هم می‌توانیم از بسته های آماده‌ای استفاده کنیم که تمامی آنچه از اشیاء که ما نیاز داریم را در خود جای داده‌اند. به همین راحتی فقط کافی است که پرونده شیء مورد نظر را در مثلاً 3D Max باز کرده و از آنها در جهت ساخت کار سه بعدی خود استفاده کنیم و حتی آنها را متحرک نماییم و به صورت یک کارتون جذاب درآوریم.

در ضمن، خیلی از کسانی که از نرم افزارهای سه بعدی ساز در جهت ساخت اشیاء سه بعدی استفاده می‌کنند، انیماتور یا کارتون‌ساز سه‌بعدی نیستند. خیلی از این افراد در کار معماری و ساخت و ساز ساختمان هستند که برای طراحی نمای خود قبل از اجرا از این برنامه ها استفاده می‌کنند. مثلاً افرادی که در کار طراحی نمای داخلی ساختمان هستند، اول کار خود را در این گونه نرم افزارها با استفاده از اشیاء سه بعدی آماده یا ساختنی آماده می کنند و سپس اقدام به عملیاتی کردن کار خود می‌کنند.

این است که فناوری امروزه پیشرفت کرده است و می‌توان توسط آن بسیاری کار انجام داد که هم نو باشد و هم نوعی کارآفرینی باشد. اگر شما هم به این حرفه علاقه‌مند شدید، از همین الان هم می‌توانید شروع کنید و یادگیری آن را به موقعی دیگر موکول نکنید. فقط به دنبال علاقه عقلانی خود باشید.

در ضمن اگر به دنبال یک بسته کامل از اشیاء سه بعدی نرم افزارهای سه بعدی ساز می‌گردید، ما به شما بسته آبجکت های سه بعدی ArchModel را پیشنهاد می‌کنیم که با کلیک بروی این پیوند به صفحۀ این کالا منتقل خواهید شد که اطلاعات تکمیلی در مورد آن می‌توانید بدست آورید.

/ 0 نظر / 216 بازدید