آموزش حذف کردن فایرفاکس از روی ویندوز

برای حذف کردن هر برنامه از روی رایانه یا ویندوز، روش کار تقریباً یکسان است. مگر یک نرم‌افزار وجود داشته باشد که از دستور العمل خاصی اطاعت نماید. که باید به راهنمای خاص همان برنامه مراجعه نمود.

برای حذف کردن هر نرم افزاری به طور کلی، مثل همین فایرفاکس، باید به فهرست شروع (Start Menu) ویندوز بروید و بروی گزینه Control Panel کلیک نمایید. پس از آن در پنجره‌ای که برایتان باز می‌شود باید به دنبال Programs and Features در ویندوز 7، یا Add or Remove program در ویندوز XP بگردید. زمانی که بروی این کلیدنما کلیک کردید، به قسمتی منتقل می‌شوید که تمامی نرم افزارهای رایانه شما در آنجا فهرست شده است. حال کاری را که می‌خواهی می‌توانید از اینجا به صورت مستقیم انجام دهید.

آموزش حذف کردن فایرفاکس از روی ویندوز

از طریق این فهرست به دنبال نرم افزار مورد نظر خود بگردید، که در اینجا Firefox است؛ چون می‌خواهیم فایرفاکس را از روی رایانه حذف کنیم. سپس بروی Mozilla Firefox راست کلیک کرده و مورد Uninstall را انتخاب می‌کنیم. با این کار یک پنجره باز می‌شود که باید مراحل حذف فایرفاکس را دنبال کنید که معمولاً با کلیک به صورت مداوم بروی Next صورت می‌گیرد. پس از مدتی می‌بینید که کلاً فایرفاکس از روی رایانه شما حذف شده است؛ مگر اینکه با مشکلاتی مواجه شوید. از این قبیل مشکلات می‌توان به خراب نصب شدن یک نرم افزار اشاره کرد که متناسباً برای حذف کردن آن با مشکل مواجه می‌شوید و باید با روش‌های دیگر برای حذف کردن آن این کار را انجام دهید.

نحوه حذف کردن هر برنامه دیگر بروی رایانه شما به همین منوال است و روال کار فرقی ندارد. بنابراین شاید خواسته باشید در آینده یک نرم‌افزار دیگری را هم از روی رایانه‌تان حذف نمایید.

ولی یک راه دیگر برای حذف کردن فایرفاکس یا هر برنامه دیگر این است که به فهرست شروع و قسمت All Program یا بخش نرم افزارهای نصب شده در انجا بروید، و از آنجا از پوشه مربوط به هر نرم افزار به دنبال کلیدنمایی به نام Uninstall بگردید. بدین صورت هم می‌توانید مراحل حذف کردن را دنبال کنید.

/ 0 نظر / 476 بازدید