ویژگی های جدید Start Menu در ویندوز 7

فهرست‌های پرشی (Jump Lists)

در ویندوز 7، شما ویژگی جدیدی که برای باز کردن برنامه‌ها و فایل‌ها، بدون تلف کردن وقت می‌بینید، همین فهرست‌های پرشی است. این فهرست‌ها هم در نوار وظیفه (Taskbar) ویندوز و هم در منوی شروع قابل مشاهده است. یعنی شما می‌توانید نماد یا آیکن برنامه‌های مختلف را در این مکان‌ها به صورت فهرست‌های پرشی قرار داده تا با یک کلیک باز شده و در وقت خود از این لحاظ صرفه‌جویی کنید.

ویژگی های جدید Start Menu در ویندوز 7

کتابخانه‌ها (Libraries)

کتابخانه‌ها هم یکی دیگر از خصوصیات جدید در ویندوز هفت است که شما با این ویژگی می‌توانید بدون اینکه فایل‌ها را از مکان‌های مختلف حافظه سخت یا حافظه‌های دیگر جابجا کنید، آنها را در یک مجموعه به صورت دسته‌بندی شده جمع‌آوری کنید و با این کار مدیریت بهتری بروی داده‌های خود داشته باشید و از کم شدن سرعت سیستم خود با این کار جلوگیری کنید.

جست‌وجو (Search)

ویژگی جست‌و‌جو در دنیای دیجیتالی امروزه خیلی حائز اهمیت است. فرض کنید اگر با این سیل اطلاعات اگر امکان جست و جو در میان این داده ها وجود نداشت چه اتفاقی می‌توانست رخ دهد! در ویندوز هم شما باید یک همچین ویژگی‌ای را برای پیدا کردن فایل‌ها و برنامه‌های خود برای سرعت در کارهای خود داشته باشید.

در نسخه‌های قبلی ویندوز شما امکان جست و جو را داشتید، ولی در ویندوز هفت این ویژگی بهینه‌تر شده و از طریق جعبه جست و جو در فهرست شروع ویندوز 7، به راحتی می‌توانید مثلاً برنامه را از میان چند ده نرم‌افزار پیدا کنید، بدون اینکه احتیاج باشد مکان هر کدام از برنامه‌ها را به خاطر بسپارید.

ویژگی‌های دکمه خاموش رایانه (Power button)

در ویندوز 7، شما تغییراتی را در این قسمت شاهد هستید. با توجه به کارکرد این قسمت در روشن و خاموش کردن رایانه این بخش هم بهینه شده است. در گوشه پایین، سمت راست فهرست شروع، شما می‌توانید یک دکمه به نام Shut down ببینید که در مقابل آن هم یک فلش وجود دارد. با کلیک بروی دکمه اصلی رایانه خاموش می‌شود. ولی این مورد را هم می‌توانید بنا به میل خود تغییر داده و برای خود سفارشی کنید.

/ 0 نظر / 23 بازدید