پست الکترونیک چیست؟

پست الکترونیک و ایمیل هر دو کلمات لاتین برای ادا کردن لفظ رایانامه هستند. رایانامه به یک شیوه برای انتقال اطلاعات و رساندن آنها به فرد مخاطب مورد نظر ما گفته می‌شود. در همین ابتدا از شما درخواست دارم که سعی کنید از واژه‌های فارسی یک عبارت استفاده کنید. در اینجا هم شما به جای استفاده از کلمه ایمیل یا حتی پست الکترونیک، از رایانامه در مکالمه ها و مکاتبه های خود استفاده کنید، مگر نه این است که باید فارسی را پاس بداریم؟!

پست الکترونیک چیست

در جهان حقیقی (منظور جهانِ فارغ از دنیای مجازی است) شما با مفهوم ارسال نامه با پست آشنا هستید. مثلا شما یک نامه بروی یک کاغذ می‌نویسید، آن را داخل یک پاکت گذاشته و درب آن را می‌بندید. سپس روی پاکت تمبر می‌چسبانید و آن را داخل صندوق پست می اندازید. این یک روال برای ارسال نامه حقیقی است که این کار را برای شما شرکت پست انجام می‌دهد.

ولی امروزه شما بدون این دردسر ها و زحمات می توانید بلادرنگ و بدون تعلل یک نامه را همراه با الصاقات دیگر برای فرد مورد نظر جدای از مکان فیزیکی آن بفرستید. و این دغدغه را نداشته باشید که با هزینه‌ای که کردید نامه شما به دست فرد مورد نظرتان می‌رسد یا که نه. رایانامه کار را برای شما آسان کرده است. یعنی بدون هزینه، نامه های الکترونیکی شما را به آن سر دنیا منتقل می‌کند.

برای داشتن یک رایانامه که با آن تبادلات خود را انجام دهید، راه‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این راهکار ها استفاده از سرویس‌های اینترنتی است، که سایت‌های زیادی این امکان را برای شما فراهم می‌کنند. معروفترین آنها در جهان Yahoo و Google است. این شرکت ها در کنار کارهای زیادی که برای نگه داشتن کاربران برای خود می‌کنند، رایانامه‌هایی را برای کاربران ارائه می‌دهند. امکاناتی که این سرویس‌ها دارد بسیار خوب است. ولی من نمی‌خواهم شما را به استفاده از این سرویس‌های بیگانه تشویق کنم.

همینک سایت‌های فارسی زبان ایرانی زیادی هستند که برای شما اقدام به ثبت رایانامه می‌کنند و این نیاز را برای شما رفع می‌کنند. این سرویس‌ها علاوه بر کیفیت خوبی که دارند با دارا بودن محیطی به زبان فارسی کار را برای افرادی که با زبان‌های خارجی مشکل دارند راحت کرده است، پس این نگرانی را دیگر نداشته باشید. همچنین به دلیل خارج نشدن اطلاعات شما از کشور به دلیل قرار داشتن سرورها در داخل کشور، امنیت اطلاعات شما تا حد زیادی حفظ می‌شود.

یکی از این سرویس‌ها سایت میهن میل است که برای شما یک رایانامه رایگان ارائه می دهد. برای ثبت نام رایگان می‌توانید به سایت آن مراجعه کنید، ولی ابتدا پیشنهاد می‌کنم آموزشی که در سایت Bloging.ir برای ثبت یک رایانامه در این سایت قرار داده شده است را بخوانید تا راهنمایی‌های لازم خدمت شما داده شود. برای وارد شده به صفحه مورد نظر بروی پیوند زیر کلیک کنید:

آموزش ثبت رایانامه در سرویس میهن میل

/ 0 نظر / 2491 بازدید