ساماندهی آیکن برنامه ها در منوی استارت ویندوز

حال شاید از خودتان بپرسید که چه طرز کاری پشت این فهرست قرار گرفته است. شما بارها با یک برنامه ای کار می کنید که باید همیشه به آن دسترسی داشته باشید. برنامه‌هایی هم هستند که بروی رایانه نصب می کنید و به آنها احتیاج چندانی ندارید، و فقط در مواقع مورد نیاز از آنها استفاده می‌کنید. ولی در این بین برنامه هایی هستند که از نظر کارایی میان این دو مورد قرار دارند. اگر زیاد از یک برنامه استفاده می کنید بهتر است آیکن یا یک میانبر از آن را بروی دسکتاپ رایانه قرار دهید. ولی اگر خواسته باشید می‌توانید برنامه های پرکاری که خود ویندوز برای شما به عنوان یک برنامه پرکار در نظر می‌گیرد را از ستون سمت چپ منوی استارت انتخاب کنید. پس این فهرست از منوی شروع ویندوز، برای شما برنامه‌های پرکاربردی که بیشتر از برنامه های دیگر باز می کنید، فهرست می‌کند.

ساماندهی آیکن برنامه ها در منوی استارت ویندوز

در ابتدایی که سیستم عامل ویندوز را نصب می‌کنید، اجزاء این فهرست از برنامه‌های ناب خود ویندوز تشکیل شده است و پس از کمی کار کردن با برنامه‌های مختلف این فهرست جای خود را به برنامه‌های دیگر می‌دهد.

اگر هم می‌خواهید که برنامه‌ای را از این فهرست حذف کنید کافی است بروی آن راست کلیک کنید، و از دستور Delete استفاده کنید. با این کار آیکن برنامه مورد درخواست حذف شده و به جای آن از پایین همین فهرست برنامۀ پر مصرف بعدی اضافه خواهد شد.

در بالای همین فهرست هم یک فهرست دیگر نمایان است که این قسمت هم باز برای برنامه‌هایی است که بیشتر می‌خواهید در دسترس باشند. ولی با این تفاوت که ترکیب آن دست خودتان است و به خواست خود می توانید مادامی که به آن احتیاج دارید به این قسمت اضافه کنید. برای اضافه کردن نماد یک برنامه هم کافی است، آیکن آن برنامه را از قسمت‌های مختلف منوی استارت گرفته و به این قسمت بیاندازید.

این بحثی در مورد فهرست برنامه‌های پرکاربرد در منوی شروع ویندوز بود که تقریباً در تمامی نسخه‌های سیستم‌عامل ویندوز شبیه به هم است.

/ 0 نظر / 16 بازدید