pc چیست؟

برای اینکه اشراف کاملی بروی موضوع داشته باشید، بهتر است اول معانی انگلیسی به فارسی هر کدام از کلمات را بدانید. کلمۀ Personal به معنای "شخصی" است، و کلمۀ Computer هم معنای "رایانه" را می‌دهند. حال اگر این دو کلمه را کنار هم بگذاریم به اصطلاح "رایانه شخصی" می‌رسیم. یک معنی کامل برای PC. پس هرگاه شما با کلمه PC مواجه شدید، خواهید دانست که منظور همان رایانه های شخصی است.

ولی معمولاً به تمام سیستم‌های رایانه‌ای که معمولاً برای استفاده شخصی بکار می‌روند، PC نمی‌گویند. معمولاً رایانه‌هایی که از خانواده بزرگ سیستم عامل ویندوز Windows استفاده می‌کنند را به اصطلاح پی‌سی (PC) می‌گویند. که شامل یک صفحه نمایش، کیس، موس و صفحه کلید هستند. البته این اجزاءِ تقریباً حیاتی یک رایانه PC برای استفاده است. که معمولاً برای استفاده از آن باید تمامی اجزا را خریداری کرد و با توجه به خصوصیات و هماهنگی های هر کدام سرهم نمود. که این کار را معمولاً شرکت‌ها و فروشگاه‌های رایانه‌ای، برای شمای خریدار انجام می‌دهند. پس نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که، رایانه های پی سی PC، از سخت‌افزارهای ساخت شرکت‌های مختلف تشکیل شده است، که کار مونتاژ یا سرهم کردن آنها را باید یک شخص کاردان انجام دهد و این یکی از ویژگی‌های مهم PCها است.

PC چیست؟

پس اگر شما یک رایانۀ شخصی دارید که بروی آن یک سیستم عامل ویندوز نصب است، مطمئن باشید که این رایانه همان PC است.

حالا شاید بخواهید با یک نوع رایانه که به آن PC اطلاق نشود هم آشنا شوید. تا حالا امکان دارد که نام "مک" به گوشتان خورده باشد. Mac که به فارسی مَک خوانده می‌شود یکی از رایانه‌های شخصی است که سیستم عامل و سخت افزار آن را یکی از شرکت‌های معروف در زمینه فناوری اطلاعات به نام Apple تولید کرده است. ویژگی‌ای که این نوع رایانه را از دیگر رایانه‌های دیگر متمایز می‌کند این است که، نرم‌افزارهای این شرکت که سیستم عامل مک هم جزئی از آن است، فقط بروی سخت‌افزارهای ساخت همین شرکت است که اجرا می‌شود.

پس تا اینجا با تعاریف گفته شده حتماً با مفهوم یک رایانه PC آشنا شدید و اگر نکتۀ مبهمی باقی مانده است، در قسمت نظرات ما را از نقطه نظر خود محروم نفرمایید.

/ 6 نظر / 1204 بازدید
محمدرضا

سلام ، بابت توضحاتتون ممنون، إن شائالله موفق باشيد.

یاسمن

مرسی متشکرم عالی بود

عبا س

از پاسخگویی روشن بجا صمیمانه سپاسگزار

ناصر

سلام ممنون کپیش کردم

reza

چیزی که شما گفتید برای قدیم هست. الان حتی مک ها هم PC هستن چون میشه روی اون ها ویندوز نصب کرد. و اینکه فقط به کامپیوترهای رومیزی PC گفته نمیشه حتی تبلت ها هم جز PC ها هستند. http://www.howtogeek.com/195224/macs-are-pcs-can-we-stop-pretending-they-arent/

سینا

سلام چرا بر روی بعضی از بازی ها علامت pcهست