رایانه چیست؟

برای کاربران تازه کار رایانه، کامپیوتر راهرویی است به سمت یک انبار الکترونیکی که می تواند کاملا مرموز باشد، اما به عنوان یک کار طاقت فرسا یاد نمی شود. هر چند رایانه ها در واقع مبهم نیستند. انواع و اقسام رایانه ها در دو جزء پایه تشکیل شده اند:

سخت افزار: که یک قسمت از رایانه است که دارای ساختار فیزیکی است، که به راحتی قابل لمس است. مانند صفحه نمایش، صفحه کلید و … .

نرم افزار: دسته ای از دستورالعمل هایی است که به سخت افزار فرمان می دهند، چه کاری را انجام دهند. این همان راهنمای سخت افزار است و به آنها چگونگی به انجام رساندن یک وظیفه را گوشزد می کند. مثال هایی از نرم افزار، را می توان مرورگر های وب، بازی های رایانه ای و ویرایشگر های متنی مانند Word نام برد.

رایانه چیست؟

هر آنچه که شما برای رایانه خود می خرید می تواند به دو دسته سخت افزار و نرم افزار تقسیم شود. زمانی که شما در مورد این موارد بیشتر می آموزید، در حقیقت این رایانه ها هستند که بسیار ساده شده اند.

اولین رایانه الکتریکی ENIAC یا (Electronic Numerical Integrator and Computer) در سال 1946 میلادی توسعه یافت. آن دستگاه از 1800 قطعه و وزن 30 تن تشکیل شده بود.

/ 0 نظر / 74 بازدید