بسته نرم افزارهای ضروری مایکروسافت برای ویندوز

اگر تا به حال زیاد با نرم افزار سرو کله نزدید و نمی‌دانید که این بسته نرم افزاری مایکروسافت چه کاری را انجام می‌دهند، باید گفت که اساسی‌ترین کارهایی که لازم است با رایانه انجام شود، بوسیله‌ی این برنامه‌ها قابل انجام است. مثلاً اگر می‌خواهید با استفاده از یک نرم افزار تحت ویندوز نامه یا ایمیل رد و بدل کنید و برای دوستان و آشنایان خود بفرستید، حتماً می‌توانید روی Windows live mail حساب باز کنید. این برنامه همانطور که گفته شد در ویندوز XP بوده که به نام mail express شناخته می‌شده است. همین الان هم کسانی که از این نسخه از ویندوز استفاده می‌کنند، این برنامه را روی رایانه خود نصب شده دارند.

نرم افزارهای ضروری ویندوز مایکروسافت Windows Live Essentials

به طور کلی در این مجموعه که تقریباً حجمی معادل 130 مگابایت دارد، می‌توان نرم افزارهای زیر را در نظر داشت که کارایی هر کدام در زیر آورده شده است:

Windows live mail: این نرم افزار برای دریافت و ارسال ایمیل کاربرد دارد.

Windows live messenger: این برنامه برای ارتباطات صوتی و تصویری و متنی کارکرد دارد که با آن می‌توانید چت کنید. در اصل یک پیامرسان خوب است.

Windows live photo gallery: یک نرم افزار برای دسته بندی و نمایش تصاویر در هر کجای رایانه که باشند.

Windows live movie maker: این نرم افزار برای ساخت و ویرایش فیلم کاربرد دارد و برای کسانی که علاقه مند به ساخت فیلم هستند، هر چند در سطح ابتدایی کاربرد دارد.

Windows live sync: این نرم افزار برای همکام و همزمان کردن فایل‌ها و پوشه‌های مختلف روی رایانه‌ها و دستگاه های شخصی مختلف به کار می‌رود.

Windows live writer: این برنامه برای مدیریت وبلاگ و انتشار محتوا از روی رایانه استفاده می‌شود. عزیزانی که علاقه شدید به وبلاگ نویسی دارند، حتماً با این برنامه آشنایی دارند.

Windows live family safety: نرم افزاری برای مدیریت والدین روی فرزندان در هنگام استفاده از رایانه است.

در نهایت دیدید که مایکروسافت برای هر کاری برنامه‌ی خاص همان کار را ارائه داده است و شما می‌توانید از آنها استفاده کنید. ولی نکته‌ای که برای کاربران ویندوز XP وجود دارد این است که این کاربران نمی‌تواند نسخه 2012 بسته نرم افزاری مایکروسافت را بروی رایانه‌ی خود نصب کنند و حتماً باید سیستم عامل خود را به ویستا یا 7 یا 8 ارتقاء دهند.

شما به دو صورت می‌توانید این بسته windows live essential را نصب نمایید. اولین راه این است که به صفحه دانلود خود شرکت مایکروسافت مراجعه کنید که در آنجا می‌توانید یک فایل تقریباً یک مگابایتی را دانلود کرده و روی رایانه اجرا کنید. سپس در پنجره‌هایی که باز می‌شود تعیین می‌کنید که کدامیک از این برنامه‌ها را می‌خواهید نصب کنید. پس آنها را تیک می‌زنید و روی Install کلیک می‌کنید. در این حالت حتماً باید به اینترنت متصل شوید تا دانلود از سرورهای مایکروسافت شروع شود. پس به اتصال پرسرعت اینترنت نیاز خواهید داشت. پس برای دانلود این فایل کوچک و سپس دانلود کردن پرنده های اصلی به این صفحه مراجعه کنید و روی Download Now کلیک کنید.

اما راه دوم آن این است که پرونده‌ی کامل فایل‌های نصبی را از سایت‌های دیگر مثل سایت‌های دانلودی گرفته و اقدام به نصب آن بر روی هر تعداد رایانه که خواستید کنید. این راه به نظر می‌رسد که بهتر باشد. برای این کار به این صفحه رفته و شروع به بارگیری کل فایل‌های نصبی کنید که حجمی معادل 130MB دارد. با این روش به هر تعداد که خواسته باشید می‌توانید این نرم افزارها را روی رایانه های مختلف نصب کنید.

بدین ترتیب توانستید که بسته نرم افزارهای کمکی و جانبی شرکت مایکروسافت را برای ویندوز خود دریافت کرده و نصب کنید. حال خواهید دید که به فهرست Start یا شروع ویندوز شما نمادهایی از هر برنامه ظاهر شده که وقتی روی هر کدام کلیک کنید نرم افزار شروع به اجرا شدن می‌کند.

استفاده از هر کدام از این برنامه‌ها ساده و لذت بخش است که با کار کردن با هر کدام به مهارت‌هایی که می‌خواهید خواهید رسید.

/ 0 نظر / 188 بازدید