نحوه کارت به کارت کردن با اینترنت

اولین کاری که باید انجام دهید، صفحه خدمات مجازی بانک خود را پیدا کنید. بهترین کار برای انجام این کار این است که به صفحه خانگی (صفحه اصلی) سایت بانک مورد نظر خود شده و از آنجا به دنبال پیوند خدمات مجازی یا سرویس های پرداخت اینترنتی بگردید. در صفحه ای که برایتان باز می‌شود، باید به دنبال خدمات انتقال وجه بگردید. معمولاً بانک های معروف برای خود یک همچین خدمتی را دارند که شما بتوانید با اینترنت پولی را کارت به کارت کنید که اگر به اینترنت دسترسی داشته باشید، این راحت ترین راه حل است.

پس از این که صفحه مورد نظر کارت به کارت بانک خود را پیدا کردید، حال برای راحتی کار می توانید نشانی آن صفحه را بردارید، تا برای بازگشت دوباره به آن صفحه کار شما راحت تر شود. فقط کافی است این نشانی را رونوشت کرده تا در مواقع بعدی فقط این نشانی را در نوار آدرس مرورگر بچسبانید و بروی Enter ضربه بزنید. یک راه ساده تر هم این است که آن را علامت گذاری یا Bookmark کنید که به این کار افزون نشانی به علاقه مندی ها گفته می شود. این کار در مرورگر های مختلف شاید اندکی تفاوت داشته باشد، ولی ماهیت کار شبیه هم است. در فایرفاکس باید بروی ستاره خاکستری رنگ کلیک کنید تا به ستاره طلایی تبدیل شود.

اگر خواسته باشید از صفحه کارت به کارت یک بانک مثال بزنیم تا قضیه برای شما روشن تر شود، باید به صفحه کارت به کارت بانک ملی اشاره کنیم که تصویر آن به مانند عکس زیر است.

نحوه کارت به کارت کردن با اینترنت

حال باید بروی دکمه انتقال وجه (کارت به کارت) اینترنتی کلیک کنید تا به صفحه ای هدایت شوید که دقیقاً مانند صفحه واریز مبلغ است. اول باید شماره کارت خودتان را وارد کنید، سپس رمز عبور دوم را که از دستگاه خودپرداز گرفته اید را وارد کنید. عدد 4 یا 3 رقمی CVV2 را وارد کنید و در نهایت شماره امنیتی تاریخ انقضاء کارت خود را وارد نمایید.

در قسمت “اطلاعات کارت مقصد عملیات انتقال” شما باید اطلاعات کارتی را که قرار است به آن پول واریز کنید را وارد نمایید که شامل شماره کارت و مبلغ انتقال پول است. مبلغ به ریال باید درج شود. در حال حاظر هم  فقط شما قادر به انتقال پول به کارت های خود همان بانک هستید، مثلاً با کارت ملی نمی توانید داخل کارت های بانک تجارت پول بریزید.

در نهایت هم کد امنیتی را وارد کنید و بروی دکمه بررسی اطلاعات کلیک کنید تا به صفحه تایید رفته و در آنها با کلیک بروی دکمه تایید عملیات انجام می شود و پول شما به حساب کارت دیگری وارد می‌گردد.

/ 1 نظر / 219 بازدید
ندا

سپاس