نحوه به اشتراک گذاری یک چاپگر در شبکه

مستقیم به سراغ اصل مطلب می‌رویم و مراحل را با شماره یکی یکی پی می‌گیریم:

1- بروی فهرست شورع (Start Menu) در ویندوز کلیک کنید، سپس بروی Network به معنای شبکه کلیک کنید. البته در ویندوز 7 شما باید اول بروی Control Panel کلیک کنید و سپس گزینه Network and Sharing Cneter را انتخاب نمایید. پنجره‌ای همانند تصویر زیر برایتان باز می‌شود:

نحوه به اشتراک گذاری یک چاپگر در شبکه

در ویندوز ویستا باید مورد Turn on Printer Sharing را از بخش Printer sharing انتخاب کنید و سپس بروی دکمه Apply برای اعمال تغییرات کلیک کنید. ولی در ویندوز 7 اول باید از فهرست سمت چپ بروی دکمه Change advanced sharing settings  کلیک کنید و سپس از بخشی که برایتان باز می شود، از قسمت File and printer sharing مورد Turn on file and printer sharing را فعال نمایید و سپس بروی دکمه Save changes از پایین پنجره کلیک کنید.

حال باید به دیگر رایانه هایی که به صورت شبکه ای با رایانه شما هستند، در مورد چاپگر جدید اضافه شده اطلاع رسانی کنید، با این مراحل:

بروی فهرست شروع کلیک کنید و Control Panel را انتخاب کنید و سپس گزینه Printers را انتخاب کنید. در ویندوز 7 شما می‌توانید مستقیم در فهرست شروع مورد Device and Printers را انتخاب کنید. در پنجره ای که برایتان باز می شود، شما می‌توانید چاپگرهایی که به رایانه شما چه به صورت مستقیم و چه شبکه ای متصل شده است را مشاهده کنید.

حال بروی دکمه Add a Printer از بالای صفحه کلیک کنید. یک پنچره برای شما باز می‌شود. مورد دوم یعنی Add a network, wireless and bluetooth printer را انتخاب کنید. کار ویندوز برای برانداز کردن این که آیا چاپگری دور و بر رایانه شما وجود دارد یا خیر، شروع می‌شود. زمانی که کار تمام شد، بروی چاپگر مورد نظر خود کلیک کنید یعنی آن را انتخاب کنید و برای نصب آن بروی Next کلیک کنید. اگر در این مرحله چاپگری پیدا نشد، باید به طریقه وصل شدن چاپگر به برق و حتی شبکه شک کرد و مراحل را دوباره با دقت بیشتری طی کرد.

دکمه The Printer That I Want Isn’t Listed که در زیر پنجره وجود دارد را کلیک کنید و سپس بروی دکمه Browse برای یافتن چاپگر اشتراکی کلیک نمایید. در پنجره‌ای که برایتان باز می‌شود(Network)، شما باید بروی رایانه‌ای که چاپگر به آن متصل است، دوبار کلیک کنید و سپس ویندوز شروع به فهرست کردن نام چاپگرها می‌کند.

حال بروی نام چاپگر مورد نظر خود دوبار کلیک کرده و بروی Next کلیک کنید. در انتها ویندوز به چاپگر شبکه شده متصل می شود. همچنین شما ممکن است به نصب نرم افزار چاپگر، که به نرم افزار راه انداز معروف است، بروی رایانه‌تان نیاز داشته باشید، قبل از این که بتوانید با آن عمل چاپ کردن را انجام دهید.

خوب در این نوشته شما با نحوه به اشتراک گذاری یک چاپگر در شبکه آشنا شدید که مختص ویندوزهای 7 و ویستا بود که اندکی با هم فرق داشت ولی کلیات کار شبیه به هم بود. امیدوارم که برای شما مفید بوده باشد.

منبع : www.dummies.com

/ 0 نظر / 22 بازدید