آموزش ابزارک Uptime meter برای ویندوز

Uptime Meter نام این ابزارک است که برای اندازه گیری دوره‌ای که رایانه فعال است کاربرد دارد. یعنی برای شما مشخص می‌کند که از ابتدایی که رایانه را روشن کردید، چه مدت می‌گذرد. همانطور که در شکل زیر می‌بینید این ابزارک دارای یک پنجره اطلاعات پیشرفته هم هست. یعنی علاوه بر اطلاعاتی که روی خود ابزارک نشان داده می‌شود، یک سری مطلب هم در پنجره‌ای که برای این منظور تعبیه شده است وجود دارد. برای باز کردن این پنجره کافی است که روی خود ابزارک دو بار کلیک کنید. با این کار ابزارک به این شکل تبدیل می‌شود:

آموزش ابزارک Uptime meter برای ویندوز

و اما برای سفارشی کردن این ابزارک یک سری تنظیمات اضافی هم برای آن در نظر گرفته شده است. پس باید پنجره تنظیمات آن را باز کنید تا به این قسمت دسترسی داشته باشید. برای این منظور بروی علامت آچار کنار ابزارک کلیک کنید. در هر ابزارکی اگر این علامت وجود داشت به معنای این است که این ابزارک دارای پنجره تنظیمات می‌باشد.

آموزش ابزارک Uptime meter برای ویندوز

این پنجره شامل 5 قسمت است. که به طور مختصر و مفید در مورد هر کدام توضیحاتی می دهم. اولین قسمت که عنوان ابزارک ما را مشخص می کند در بالاترین بخش قرار دارد. اگر می‌خواهید یک عنوان در بالای ابزارک به نمایش درآید در جلوی گزینه Title کلمه مورد نظر خود را بنویسید. ولی دقت کنید که زمانی که این کار را کردید حتما موقعیت یا اعداد قسمت position(x, y) را حتما تغییر دهید و بهترین آن به ترتیب -45 و 7 است. که 45 عدد منفی است، چون که باید به سمت چپ میل کند. اگر این کار را نکنید عنوان شما بروی ساعت می‌افتد و باعث به هم ریختگی می‌شود. پس حتی می‌توانید موقعیت این قسمت از ابزارک را به هر جایی که دوست داشتید منتقل کنید و برای دیدن نتیجه کار حتما بروی Ok کلیک کنید.

در قسمت دوم تنظیمات ساعتی که در بالای ابزارک به نمایش در می‌آید و زمان حال را نشان می‌دهد را داراست. برای این قسمت هم می‌توانید رنگ، اندازه، نوع ضخامت متن و موقعیت را تعیین کنید. حتی اگر می‌خواهید که در این قسمت به جای ساعت تاریخ را نشان دهید از قسمت Val این کار را انجام دهید. اگر هم خواستید که این قسمت را به کلی غیر فعال کنید کافی تیک گزینه Disable را بزنید که به رنگ قرمز مشخص شده است.

قسمت سوم از پنجره تنظیمات این ابزارک مختص قسمت اصلی ابزارک، یعنی نشان دادن زمان  روشن بودن رایانه است. که باز هم مثل قسمت های قبلی می‌توانید رنگ، عنوان، اندازه، ضخامت، و موقعیت آن را به نحو دلخواه تغییر دهید. ولی اگر برای این قسمت عنوان یا title تعیین کنید، ممکن است که عرض متن شما بیش از اندازه عرض ابزارک شده و از آن بیرون بزند. پس به طور پیش فرض این قسمت خالی است.

قسمت چهارم همین تنظیمات را برای قسمت Record Uptime انجام می‌دهد. این بخش به شما می‌گوید که بیشترین زمانی که از رایانه استفاده کردید چه مدت بوده است. یعنی یک رکورد از بیشترین زمان استفاده از رایانه را همیشه در این قسمت به شما نشان می‌دهد. خوب، حال مثل قسمت های قبلی می‌توانید اندازه، رنگ، ضخامت و… را برای آن تعیین کنید.

توضیحات کامل مربوط به این ابزارک به طور تمام و کمال تمام شد، امیدوارم که به کارتان بیاید.

/ 0 نظر / 54 بازدید