QuickTime چیست؟

بسیاری از برنامه های کاربردی مانند Final Cut Pro، از ساختار قدرتمند QuickTime برای نمایش، ساخت، وارد کردن و خروجی گرفتن از پرونده های چندرسانه ای استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که هنگام کار با برخی از برنامه های رایانه ای که با پرونده های چندرسانه ای سروکار دارند، به شما اخطار نصب QuickTime را می‌دهند، چه بروی سیستم عامل ویندوز و چه بروی Max OS.

QuickTime از بیشتر فرمت های تصویری و صوتی پشتیبانی می‌کند. این پرونده ها چه بروی رایانه محلی از جمله رایانه خود شما و چه بروی شبکه ای از رایانه ها مانند اینترنت باشند، قابل خواندن با QuickTime هستند. این برنامه با codec های بسیاری هم مطابقت دارد و با آنها کار می‌کند.

فناوری QuickTime ساخته شده از:

  • مجموعه ای از برنامه های کاربردی (که معروفترین آن اجراکننده QuickTime است.)
  • محیطی برای ساخت محصولات چندرسانه ای
  • یک فرمت پرونده تصویری

با استفاده از نسخه پیشرفته این نرم افزار به نام QuickTime Player Pro شما می‌توانید هر نوع پرونده‌ای که QuickTime از آنها پشتیبانی می‌کند را وارد، ویرایش و در نهایت یک خروجی از آن بگیرید. با این شیوه می‌توان یک فیلم برای وب، برای نوشتن بروی DVD، یا خروجی گرفتن به هر سبک ساخت. لایه های فعل و انفعالی که بوسیله این نرم افزار ساخته میشود به شما این امکان را می‌دهد که به سادگی با کاربر تعامل داشته باشید، مثلاً پرسشنامه ای را درون یک فیلم جاسازی کنید تا بازدیدکننده پس از دیدن آن فیلم اقدام به پر کردن آن پرسشنامه کند. به این امکان حالت فعل و انفعالی می‌گویند که این یک مورد کوچک از تمام قابلیت های این نرم افزار است.

در کل اگر فکر می‌کنید که نیاز دارید از این نرم افزار که نسخه ساده آن رایگان هم است، استفاده کنید، می‌توانید با مراجعه به سایت شرکت Apple مستقیماً از آنجا به صورتی امن پرونده نصب را بارگیری نمایید، و آن را بروی رایانه خود نصب کنید. http://www.apple.com/quicktime

/ 0 نظر / 197 بازدید