چگونه تنظیمات ویندوز7 را به حالت پیش فرض برگردانیم؟

System Restore که گفته شد، برای برگرداندن ویندوز به حالتی از قبل است که قبلاً شما آن حالت را تعریف کرده باشید. مثلاً اگر همین الان رایانه شما در حال کار کردن به نحو احسن است و در هیچ جایی مشکلی دیده نمی‌شود، می‌توان یک نقطه برگشت در System restore ساخت که در دفعات بعدی که رایانه به هم ریخت، ویندوز را به همین حالت کنونی برگرداند. در ویندوز XP این نقطه برگشت یا Restore point به صورت خودکار هر از چند گاهی ساخت می‌شد. مخصوصاً مواقعی که تغییرات قابل توجهی رخ می‌داد. اما در ویندوز نسخه جدید یعتی 7 این نقاط برگردان را که به صورت خودکار ساخت می‌شود نمی‌بینید. پس باید به صورت دستی بسازید.

اما ما در اینجا می‌خواهیم به روشی برای برگرداندن تنظیمات ویندوز 7 به حالت پیش فرض یا اولیه اشاره کنیم که یکی یکی تنظیمات قسمت‌های مختلف را به حالت اول بر می‌گرداند. نه به شکل یکجا و یکپارچه که شاید اصلاً چنین قابلیتی در ویندوز به غیر از System restore وجود نداشته باشد.

چگونه تنظیمات ویندوز7 را به حالت پیش فرض برگردانیم؟

پس به یک یک قسمت‌های ویندوز اشاره می‌کنیم و نحوه برگرداندن تنظیمات را به حالت پیش فرض می‌گوییم. پس به صورت فهرست‌وار در زیر شما مقالات برگرداندن تنظیمات اولیه ویندوز را مشاهده می‌کنید که برای خواندن ادامه آن به صورت کامل، باید بروی هر کدام کلیک کنید تا به همان مقاله از همین وبلاگ منتقل شوید:

برگرداندن کتابخانه های ویندوز به حالت اولیه
برگرداندن منوی استارت ویندوز به حالت پیش فرض
برگرداندن تنظیمات نوار وظیفه ویندوز به حالت پیش فرض
برگردانی تنظیمات Inernet Explorer به حالت پیش فرض
برگرداندن تنظیمات دیوار آتش ویندوز به حالت اولیه
برگرداندن تنظیمات Media Player ویندوز به حالت پیش فرض
برگردانی تنظیمات Windows Explorer به حالت اولیه

بدین ترتیب با انجام تک تک کارهای گفته شده در بالا، می‌توانید تنظیمات ویندوز7 را به حالت پیش فرض برگردانید و از حالت اولیه آن استفاده کنید. البته در بیشتر اوقات لازم است تنظیمات سفارشی‌سازی خود را دوباره انجام دهید. این کاری که در این مقاله گفته شد، بیشتر به درد مواقعی می‌خورد که ویندوز شما دچار مشکل شده است و می‌خواهید تمامی قسمت‌هایی که در بالا گفته شده را به حالت اولیه و پیش فرض برگردانید. دقت کنید که اگر فقط یکی از بخش‌هایی که در بالا گفته شد، به مشکل خورده است، فقط تنظیمات همان بخش را به حالت اول برگردانید.

/ 0 نظر / 1233 بازدید